Ból zęba – jak sobie z nim radzić?

Ból zęba bywa czasami tak dotkliwy, że trzeba natychmiastowo działać. Istnieją takie przypadki, kiedy zwykłe przeczekanie problemu nic nie pomoże. W sytuacji, gdy nie zadziałają domowe sposoby – należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Jakie są najlepsze metody leczenia w razie bólu zęba? 

Domowe sposoby 

Ból zęba jest czasami przejściowy i wystarczy zastosować odpowiedni środek przeciwbólowy. Wiele z nich jest dostępnych bez recepty. Należy jednak przestrzegać dawek, które wskazane są na opakowaniu.  W niektórych przypadkach wystarczy po prostu zimny okład i odczekanie około 20 minut. Warto nasączyć również wacik kilkoma kroplami olejku goździkowego, który należy nałożyć na dziąsło i ząb. Cuda mogą zdziałać również mieszanki soli z ciepłą wodą. 

Wizyta u stomatologa

W przypadku, gdy nie pomaga nawet najmocniejszy środek przeciwbólowy – trzeba udać się do specjalisty. Warto skorzystać z usług doświadczonych dentystów, takich jak https://dentysta-stomatolog.konin.pl/. Fachowiec od razu wie co jest powodem bólu i szybko usunie źródło problemu. Czasami konieczne może okazać się wyrwanie zęba. Wszystko dzieje się jednak przy miejscowym znieczuleniu. Wiele osób niepotrzebnie boi się dentystów – czasy się zmieniły, tak samo jak technologie, którymi posługują się specjaliści.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =