Co zrobić gdy nie uzyskaliśmy samochodu zastępczego po wypadku?

Wypadek lub kolizja to zawsze stresujące wydarzenie zwłaszcza dla kierowcy. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy serwis nie może udostępnić pojazdu zastępczego, a naprawa naszego samochodu potrwa nawet kilka tygodni. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, aby korzystać z auta bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jakie dokumenty potrzebne są do wynajęcia samochodu?

Do wynajęcia samochodu opłacanego z OC sprawcy konieczne jest oświadczenie spisane własnoręcznie przez osobę odpowiedzialną za wypadek. W niektórych przypadkach wymagane jest także dołączenie notatki sporządzonej przez policję, na którą zazwyczaj czeka się kilka dni. Trzeba także wybrać wypożyczalnię, która oferuje swoim klientom możliwość bezkosztowego użytkowania samochodów do momentu zakończenia prac blacharsko-mechanicznych. Ofertę jednej z nich można znaleźć na stronie https://www.best-rent.pl/wynajem-aut-warszawa/.

Warunkiem zwrotu poniesionych wydatków związanych z wypożyczeniem jest złożenie przy zgłaszaniu szkody o wynajmie auta z OC sprawcy wraz z uzasadnieniem, że pojazd ten jest nam niezbędny w codziennym życiu. Jednym z warunków jest także wybór samochodu tej samej klasy lub niższej niż to, które posiadamy. Zostanie ono podstawione przez pracownika wypożyczalni pod warsztat, w którym będzie naprawiany nasz pojazd. Jego zwrot można również umówić na dogodny termin. Wszystkie oferowane przez wypożyczalnię samochody posiadają aktualne przeglądy techniczne oraz są zadbane i zapewnią najwyższy komfort ich użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =