Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki do brody?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody, część z nich nie wie jednak jak o nią dbać, by wyglądała imponująco.  Nie trzeba często odwiedzać barbera, jednakże konieczna jest samodzielna pielęgnacja zarostu profesjonalnymi kosmetykami. W które z nich warto zainwestować, aby cieszyć się zadbaną brodą?

Najważniejsze kosmetyki do pielęgnacji brody

Ważnym elementem pielęgnacji zarostu jest jego regularne mycie. Niestety, tradycyjne szampony do włosów mogą nie sprawdzić się do czyszczenia brody, bowiem włoski na twarzy są twardsze i trudniejsze do ujarzmienia od owłosienia głowy. Warto zatem kupić profesjonalny szampon przeznaczony do zarostu, który dokładnie wyczyści włoski oraz ułatwi ich układanie. Na rynku można znaleźć produkty dedykowane dla mężczyzn ze skórą wrażliwą, dodatkowo środki myjące do brody często mają atrakcyjne nuty zapachowe.

Kolejnym produktem wartym uwagi każdego brodacza jest pomada. To produkt, którego zadaniem jest nawilżenie włosków i ułatwienie ich ujarzmienia podczas układania. Dzięki temu kosmetykowi broda będzie miękka i lśniąca. Różne pomady dla brodaczy można znaleźć odwiedzając sklep BeardFactory.

Jeszcze jednym produktem, w który powinien zaopatrzyć się każdy brodacz jest olejek. Jego zadaniem jest odżywienie włosków, dzięki czemu będą rosnąć zdrowe i mocne. Stosowanie tego produktu sprawia, że zarost ma na sobie barierę ochronną, dzięki czemu nie wchłania żadnych zapachów z zewnątrz. Dodatkowo dobry jakościowo olejek pomaga w nawilżeniu przesuszonej skóry twarzy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =