Lampa do paznokci uv czy led? Jaką wybrać?

Lampy używane do manicure hybrydowego różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem żarówek (a co za tym idzie rodzajem emitowanego światła), a także wyglądem, kształtem, wielkością i dodatkowymi funkcjami.

Lampy UV są najtańszymi lampami dostępnymi na rynku. Ich walorem jest więc cena – są tanie i świetnie sprawdzą się przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robieniem paznokci oraz nie chcą inwestować w droższy sprzęt tego typu. Ich wadą jest długi czas utwardzania lakierów.

Lampy LED charakteryzują się znacznie większym profesjonalizmem. Są zazwyczaj mniejsze, co czyni jest bardziej wygodnymi w używaniu. Czas naświetlania jest krótszy niż w lampach UV, co jest niewątpliwie jedną z największych ich zalet. Lampy do paznokci LED są jednak nieco droższe. Dodatkowo lampy LED nie utwardzają wszystkich lakierów hybrydowych – niezbędne jest kupowanie lakierów, które są skierowane do utwardzania właśnie w tym rodzaju lamp, co może być kolejnym wydatkiem.

Przed podjęciem decyzji jaką lampę kupić warto jest się zastanowić, jaki typ lampy będzie najbardziej dopasowany do potrzeb oraz preferencji – z pewnością pomoże w tym rozpatrzenie wszystkich wad oraz zalet lamp UV oraz LED. Każdy rodzaj lampy ma bowiem swoje walory oraz mniej korzystne strony. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od kwestii finansowych (ile ktoś jest w stanie przeznaczyć na taki zakup) oraz częstotliwości wykonywania paznokci, a także faktu czy będą to paznokcie wykonywane wyłącznie u siebie w warunkach domowych czy również na klientkach.

Bogaty wybór lamp oferuje Profryzjer – sklep fryzjerski i kosmetyczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − piętnaście =