Botox -Czy warto go sobie wstrzykiwać? Sprawdź to!

Botox jest substancją chemiczną używaną do wygładzania zmarszczek na skórze poprzez paraliżowanie mięśni twarzy. Lek został pierwotnie opracowany do leczenia skurczów mięśni u osób z porażeniem mózgowym, ale stał się popularny wśród osób, które chcą natychmiastowego liftingu twarzy bez operacji.

Jak działa botox?

Botox jest oczyszczoną wersją tej samej toksyny, która powoduje botulizm, chorobę, która może powodować paraliż, osłabienie mięśni i niewydolność oddechową. Po wstrzyknięciu w skórę lub mięsień rozluźnia te mięśnie i zapobiega ich kurczeniu się. Efekty działania Botoxu są tymczasowe; utrzymują się przez mniej więcej trzy do czterech miesięcy, a następnie stopniowo zanikają w ciągu kolejnych sześciu.

Czy wstrzykiwanie botoxu jest bezpieczne??

Tak. Zastrzyki z botoksu są jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów redukcji zmarszczek, leczenia skurczów mięśni i zapobiegania niepożądanemu wzrostowi włosów. Najczęstszym efektem ubocznym jest ból głowy lub zmęczenie po zastrzyku – niewielka cena za piękną skórę!

Jak wyglądają efekty po wstrzyknięciu botoxu?

Rezultaty działania Botoxu są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas. Zabieg może wygładzić linie na czole, między brwiami, wokół oczu – i leczyć nadmierną potliwość (hyperhydrozę). Warto! Wejdź na stronę https://proderma-clinique.pl/botox i zapisz się na zabieg jak najszybciej!

Jak wygląda sam zabieg?

Botox jest wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 10 do 15 minut i jest praktycznie bezbolesny, a rezultaty są natychmiastowe – od razu zobaczysz swój nowy wygląd. Po wstrzyknięciu może wystąpić obrzęk lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, ale powinno to ustąpić w ciągu tygodnia.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − siedem =