Polecamy

Botox -Czy warto go sobie wstrzykiwać? Sprawdź to!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botox jest substancją chemiczną używaną do wygładzania zmarszczek na skórze poprzez paraliżowanie mięśni twarzy. Lek został pierwotnie opracowany do leczenia skurczów mięśni u osób z porażeniem mózgowym, ale stał się popularny wśród osób, które chcą natychmiastowego liftingu twarzy bez operacji.

Jak działa botox?

Botox jest oczyszczoną wersją tej samej toksyny, która powoduje botulizm, chorobę, która może powodować paraliż, osłabienie mięśni i niewydolność oddechową. Po wstrzyknięciu w skórę lub mięsień rozluźnia te mięśnie i zapobiega ich kurczeniu się. Efekty działania Botoxu są tymczasowe; utrzymują się przez mniej więcej trzy do czterech miesięcy, a następnie stopniowo zanikają w ciągu kolejnych sześciu.

Czy wstrzykiwanie botoxu jest bezpieczne??

Tak. Zastrzyki z botoksu są jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów redukcji zmarszczek, leczenia skurczów mięśni i zapobiegania niepożądanemu wzrostowi włosów. Najczęstszym efektem ubocznym jest ból głowy lub zmęczenie po zastrzyku – niewielka cena za piękną skórę!

Jak wyglądają efekty po wstrzyknięciu botoxu?

Rezultaty działania Botoxu są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas. Zabieg może wygładzić linie na czole, między brwiami, wokół oczu – i leczyć nadmierną potliwość (hyperhydrozę). Warto! Wejdź na stronę https://proderma-clinique.pl/botox i zapisz się na zabieg jak najszybciej!

Jak wygląda sam zabieg?

Botox jest wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 10 do 15 minut i jest praktycznie bezbolesny, a rezultaty są natychmiastowe – od razu zobaczysz swój nowy wygląd. Po wstrzyknięciu może wystąpić obrzęk lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, ale powinno to ustąpić w ciągu tygodnia.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie drzwi przesuwne wybrać?
Jakie drzwi przesuwne wybrać?
Drzwi przesuwne są bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nasze tradycyjne drzwi wewnętrzne zajmują bardzo dużo miejsca. Drzwi przesuwne wyglądają […]
Zalety zakupu używanego samochodu
Zalety zakupu używanego samochodu
Posiadanie własnego samochodu to w dzisiejszych czasach podstawa, zwłaszcza jeśli mieszka się z dala od miasta lub miejsca praca. Auto […]
Ozdoby na okno, które łączą styl i funkcjonalizm
Ozdoby na okno, które łączą styl i funkcjonalizm
Piękne firanki i zasłony bardzo zdobią nie tylko okno, ale i całe wnętrze. Trzeba je jednak często prać, ponieważ szybko […]
Ostatnie wpisy