Polecamy

5 najważniejszych wskazówek, jak przygotować zbiorniki na zimę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zima na dobre zagościła w naszym kraju, a dla wielu z nas jest to okres obfitych opadów śniegu. Jest to czas, w którym zbiorniki na wodę i magazynowanie wody są wykorzystywane bardziej niż kiedykolwiek. Jeśli jesteś w stanie zbierać własną wodę, mądrze byłoby, gdybyś przygotował swoje zbiorniki przed nadejściem zimy. Po tym wszystkim, nie chcesz po prostu, aby Twoje zbiorniki były wypełnione, chcesz, aby były one wystarczająco pełne, aby woda była zawsze dostępna.

Oto pięć najlepszych wskazówek, jak przygotować zbiorniki wody do zimy.

Sprawdź, czy zbiorniki wody są pełne i czy rury są opróżnione

Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi, nie sprawdzają oni swoich zbiorników wody, dopóki nie jest za późno. Kiedy masz zbiorniki wody wypełnione wodą, nie musisz się martwić o to, kiedy woda będzie wymagała spuszczenia. Jednak, gdy zbiorniki są puste, trzeba się o to martwić. Ponadto, jeśli posiadasz nieruchomość, która ma zbiornik magazynujący wodę, powinieneś sprawdzić, czy woda w zbiorniku jest spuszczana, aby zapobiec jakimkolwiek problemom.

Upewnij się, że Twoje zbiorniki magazynujące wodę są w dobrym stanie

Możesz przechowywać wodę w zbiorniku, który jest całkowicie zardzewiały. To może nie wydawać się teraz takim problemem, ale w okresie zimowym, wilgoć w powietrzu w połączeniu z wilgocią w wodzie stworzy idealne środowisko do rdzewienia, aby wziąć miejsce. Sprawdź swoje zbiorniki wody i wymień wszystkie uszkodzone części, również zawór pływakowy.

Ustaw swój zbiornik na ciepło

Jeśli twój zbiornik wody ma niską pojemność, możesz włożyć do niego granulki drewna, aby go ogrzać. Alternatywnie, możesz zainwestować w podgrzewacz wody, który posiada element grzewczy.

Zaizoluj swój zbiornik

Pokryj swój zbiornik izolacją. Może się to wydawać niepotrzebnym wydatkiem, ale izolacja obniży temperaturę wody w Twoim zbiorniku i zapobiegnie konieczności jej ponownego podgrzewania. Zazwyczaj kosztuje to około 50p za metr izolacji, ale właśnie za to płacisz pod koniec zimy.

Zainwestuj w odporne na rdzę zbiorniki magazynujące wodę

Posiadanie zbiorników magazynujących wodę, które nie mają problemów z rdzewieniem, jest świetną inwestycją w Twoje zasoby wody. Nie chcesz przecież odkopywać zbiorników, które w następnym sezonie będą wymagały wymiany.

Przechowywanie wody w zbiornikach na zimę jest bardzo powszechne i powinieneś zrobić wszystko, aby temu zapobiec. Wypadki jednak się zdarzają. Jeśli jesteś na tyle niefortunny, aby mieć wypadek z Twoim zbiornikiem do przechowywania wody, powinieneś skontaktować się ze specjalistą od zbiorników wodnych, takim jak Tank Supplies. Przyjadą oni i podadzą cenę, która będzie się różnić w zależności od tego, ile zbiorników trzeba wymienić. Posiadają oni również szeroką gamę zbiorników na wodę, które są odporne na rdzę.

Po zimie woda musi zostać usunięta z Państwa zbiorników na wodę. Jeśli zbiorniki są suche, można umieścić wodę na szczycie zbiornika, ale jeśli woda jest zamrożona, można użyć soli. Można umieścić mieszaninę soli i wody na zamarzniętym zbiorniku wody, aby stopić lód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sytuacje, w których nie należy zwlekać z zabraniem auta do wulkanizatora
Sytuacje, w których nie należy zwlekać z zabraniem auta do wulkanizatora
O wulkanizatorze przypominamy sobie zwykle wraz z zakończeniem zimy, gdy konieczna jest wymiana opon z zimowych na letnie i późną […]
Książki Stephenie Meyer – po jakie pozycje warto sięgnąć?
Książki Stephenie Meyer – po jakie pozycje warto sięgnąć?
Czytanie książek to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Pomaga się odprężyć, oderwać od problemów dnia codziennego i rozwijać własną […]
Jaką biżuterię ubrać na ślub?
Jaką biżuterię ubrać na ślub?
Ślub to dla każdej kobiety jedno z najważniejszych wydarzeń w całym życiu, dlatego powinna wówczas czuć się wyjątkowo pięknie i […]
Ostatnie wpisy