Garnitur dla chłopca – postaw na wygodę

Dobrze skrojony i dopasowany garnitur dla chłopca powinien być nie tylko elegancki, ale przede wszystkim wygodny. Ubiór nie powinien być ciasny, ani zbyt luźny. Dodatkowym utrudnieniem staje się szeroki wachlarz dostępnych propozycji, różniących się krojem i kolorem. Jaki zatem powinien być chłopięcy strój wizytowy?

Jak ubrać małego eleganta?

Elegancka marynarka, dopasowane spodnie, kamizelka i biała koszula to must have każdego mężczyzny – zarówno dorosłego, jak i młodszego. O atrakcyjności garniturów decyduje przede wszystkim fason oraz modny kolor. W przypadku modeli dziecięcych równie ważny jest rozmiar. Wybierając konkretną propozycję warto zwrócić uwagę na to, aby marynarka i spodnie nie były zbyt ciasne – żywiołowy kilkulatek może czuć się mało komfortowo.

Spodnie garniturowe dla chłopca powinny być dopasowane do marynarki. Zazwyczaj są to modele ze skośnymi kieszeniami i nogawkami w kant, który wysmukla sylwetkę, dodając szyku i elegancji. Szczupli chłopcy mogą pozwolić sobie na modele z niskim stanem, w przypadku bardziej rozbudowanych lepszą alternatywą jest wysoki stan. W sklepach można spotkać również spodnie garniturowe slim, są one węższe i bardziej dopasowane niż klasyczne rozwiązania, nie mniej jednak nie jest to najlepsza propozycja dla chłopców, których sylwetka zmienia się niemal z miesiąca na miesiąc.

Równie ważny jest kolor garnituru. Ponadczasową barwą są odcienie szarości, jednak w przypadku kilkulatków śmiało można wybrać kolor granatowy. Dopełnieniem całości jest biała koszula oraz czarne lub brązowe buty. Ważne jest to, aby obuwie współgrało pod względem kolorystycznym z pozostałą częścią stroju. Ostatnią kwestią jest długość nogawek – dobrze dobrane nie powinny marszczyć się u dołu. Spodnie powinny sięgać górnej cholewki buta, nie mogą się jednak na nim opierać, tylko lekko stykać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + cztery =