Skąd czerpać dobrej jakości produkty do restauracji?

Otwarcie własnej restauracji to dopiero pierwszy krok na drodze do gastronomicznego Olimpu. Trzeba bowiem podjąć mnóstwo niezwykle ważnych decyzji oraz działań, od których zależy ostateczny sukces w postaci licznego grona klientów i dobrych zysków. Jedną z kluczowych kwestii jest oczywiście wybór konkretnych dostawców produktów żywnościowych. Wynika to z faktu, że poszczególne składniki potraw mają zasadniczy wpływ na ich ostateczną jakość, a tym samym zadowolenie gości odwiedzających lokal. 

Opcji jest co najmniej kilka

Zaopatrzenie każdej restauracji powinno opierać się na świeżych, najlepiej sezonowych produktach. Mowa tutaj przede wszystkim o warzywach i owocach (ziemniaki, marchew, kapusta, fasola, cebula, jarmuż, ogórki, pomidory, cytrusy, jabłka, winogrona, śliwki itp.), które są dodawane do wielu rozmaitych dań w celu znacznego wzbogacenia ich smaku. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku nawiązanie ścisłej współpracy z dobrą hurtownią specjalizującą się w codziennym zaopatrywaniu obiektów gastronomicznych. Godna polecenia jest m.in. ta konkretna hurtownia działająca w okolicach Poznania, umożliwiająca składanie zamówień niemal każdego dnia od godziny 7.00 do 17.00: http://www.warzywa-gacek.pl.

Oprócz wspomnianych produktów, restauracja musi również zadbać o regularny dostęp do świeżego mięsa, ryb, nabiału, wędlin oraz pieczywa. Tutaj z kolei do wyboru są dwie opcje – samodzielne wizyty na lokalnych targach (codziennie z samego rana), ewentualnie zawarcie ścisłej umowy ze sklepem spożywczym bądź masarnią funkcjonującą w najbliższej okolicy. Oczywiście niezbędne jest wstępne zweryfikowanie, czy dany podmiot oferuje składniki wystarczająco dobrej jakości. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wszelkich sypkich produktach, takich jak choćby kasze, ryże, makarony, kawa i herbata (przeznaczone do magazynowania ze względu na długą przydatność do spożycia). Można je z powodzeniem regularnie zamawiać w internetowych sklepach i hurtowniach, a także u wyspecjalizowanych dostawców.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =