Jakie zastosowanie w kosmetyce ma gliceryna?

Gliceryna kosmetyczna, nazywana glicerolem to jeden z najpopularniejszych oraz najpowszechniej stosowanych składników w kosmetykach. Jest nietoksyczna, dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia skóry, a do tego sprzedawana jest w niskich cenach. Dzięki licznym właściwościom pielęgnacyjnym coraz szerzej i chętniej wykorzystywana jest w różnego rodzaju produktach upiększających. Jakie konkretnie korzyści niesie ze sobą włączenie gliceryny do codziennej pielęgnacji?

Upiększające właściwości gliceryny kosmetycznej

Zastosowanie gliceryny w kosmetyce jest bardzo szerokie, jednak aby spełniała ona swoje zadanie jej stężenie w kosmetykach nie może przekraczać 15%. Gliceryna kosmetyczna silnie wpływa na trwałość oraz konsystencję produktów, a jej nawilżające właściwości pozwalają na mocniejsze działanie substancji zawartych w kosmetykach. Z tego powodu stosuje się ją w kremach nawilżających zarówno do ciała, jak i twarzy, co pozwoli na odpowiednie natłuszczenie skóry. Glicerol jest także antidotum dla cery dojrzałej – przyspieszy jej regenerację oraz nawodni starzejącą się cerę. Właściwe i regularne stosowanie tego składnika wpłynie pozytywnie na kondycję skóry oraz utrzyma jej nawilżenie na odpowiednim poziomie.

Różnica między gliceryną kosmetyczną, a farmaceutyczną

Gliceryna farmaceutyczna, czyli czysta gliceryna jest środkiem w postaci gęstego płynu. Najczęściej stosuje się ją w formie leku, jednak coraz częściej stosuje się ją jako substancję pomocniczą w kosmetykach. Gliceryna farmaceutyczna jest dobrym rozpuszczalnikiem tłuszczów, dlatego stosuje się ją do produkcji kremów, pomadek i innych produktów pielęgnacyjnych. Czysta gliceryna ułatwia łączenie się substancji i zapobiega wysychaniu produktów, dlatego sprawdzi się świetnie także jako baza pod sypkie cienie do powiek.

Przeciwwskazania do stosowania gliceryny

Co do zasady gliceryna to produkt nieszkodliwy oraz rzadko wywołujący alergię, jednak osoby uczulone na glicerol nie powinny jej zażywać w żadnej formie. Dodatkowo gliceryna farmaceutyczna spożywana w nadmiernych ilościach może wpływać negatywnie na pracę umysłu oraz obniżenie koncentracji, dlatego trzeba kontrolować zużywane ilości tego składnika.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =