Jak zachęcić dziecko do kreatywnego spędzania czasu?

Kreatywność, to niezwykle ważna umiejętność, którą należy rozwijać już od najmłodszych lat. Dzięki niej dziecko jest ciekawe świata, lepiej radzi sobie z nauką oraz następnie – w życiu zawodowym. Warto więc zachęcać dziecko do jak największej kreatywności. Tylko jak to zrobić?

Nauka poprzez zabawę – koniec z nudą

Co uwielbiają wszystkie dzieci? Odpowiedź może być jedna – zabawki. Chcąc więc zachęcić swoje pociechy do kreatywnego spędzania czasu warto podarować im przedmioty, dzięki którym rozwiną istotne umiejętności, pobudzą swoją wyobraźnię, zdolności manualne i przy tym – będą się świetnie bawić.

Należy pamiętać, że zabawki zawsze powinny być dostosowane do wieku dziecka – wówczas spełnią swoje zadanie oraz będą bezpieczne. Najmłodsi na pewno ucieszą się z drewnianego stolika edukacyjnego czy puzzli – na początek większych i mało skomplikowanych, z czasem można zmienić poziom trudności. Starsze, kilkuletnie pociechy na długo zajmą zaś przeróżne zestawy do samodzielnego tworzenia biżuterii oraz wszelkich dekoracji czy zabawek.

Rozrywka, która wciągnie całą rodzinę

Zabawki kreatywne można także wykorzystać do wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Gry zręcznościowe (jak choćby zwariowane patyczki), planszowe i typowo rodzinne (np. kalambury), które można znaleźć np. na stronie: https://tuliki.pl/c/389/kreatywne-i-edukacyjne.html będą stanowiły świetny sposób na zintegrowanie całej rodziny. Propozycja zagrania w grę z pewnością spotka się z entuzjazmem wszystkich domowników i może stanowić alternatywę dla oglądania telewizji. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 12 =