Ekspresy do kawy – w jakie cechy i funkcje są one wyposażone?

Ekspres do kawy jest jednym z najważniejszych urządzeń w Twojej kuchni i chcesz otrzymać najlepszy produkt za swoje pieniądze. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy ekspresów do kawy, w tym perkolatorów kuchennych, elektrycznych zaparzaczy kroplowych i zaparzaczy jednokubkowych.

Ekspresy do kawy mają różne cechy i funkcje, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebujesz przed zakupem. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie ekspresu do kawy:

Pojemność zaparzania

Ile filiżanek kawy chcesz przygotować za jednym razem? Zaparzacz na jedną filiżankę może wystarczyć dla jednej osoby lub dwóch osób, które lubią bezkofeinową kawę po obiedzie, ale jeśli organizujesz przyjęcie lub masz dużą rodzinę, prawdopodobnie będziesz chciał mieć urządzenie o dużej pojemności, które robi kilka filiżanek na raz.

Timer

Niektóre ekspresy do kawy mają wbudowane timery, które pozwalają zaprogramować je z wyprzedzeniem, dzięki czemu kawa będzie gotowa, gdy się obudzisz lub gdy goście przyjdą na brunch.

Wskaźnik poziomu wody

Poziom wody jest ważny, ponieważ zbyt mała ilość wody może spowodować przypalenie fusów z kawy na dnie naczynia, natomiast zbyt duża ilość wody może spowodować słabe napary. W idealnej sytuacji pomiędzy górą fusów a górą zbiornika na wodę ekspresu do kawy powinno być około trzech cali wody, tak aby cała (lub prawie cała) zmielona kawa była nasycona płynem. Wskaźnik poziomu wody da Ci znać, kiedy Twój ekspres do kawy osiągnie odpowiednią ilość płynu.

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym urządzeniu w swojej kategorii, warto postawić na markę Jura ekspresy do kawy z ich oferty cieszą się powszechnym uznaniem i należą do modeli jednych z najlepszych na rynku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =