Pellet – jak to jest zrobione?

Produkcja pelletu jest trudnym procesem ze względu na wysoką wymaganą jakość. Pellety są produkowane z surowców w procesie, który jest ściśle monitorowany przez ekspertów i kontrolerów jakości. Surowcami używanymi do produkcji pelletu mogą być trociny lub wióry z kory.

Pellety są produkowane poprzez cięcie drewna na cienkie patyki, suszenie ich, podgrzewanie, a następnie kompresowanie ich do postaci pellet. Pellety mogą być również wytwarzane poprzez rozdrabnianie materiału drzewnego. Produkt końcowy jest znany jako zrębki drzewne, które są następnie suszone i przetwarzane na produkt końcowy znany jako pellety drzewne. 

Jakie są metody produkcji pelletu?

Jeśli chodzi o produkcję pelletu, istnieją dwie różne metody, które są wykorzystywane do produkcji pelletu drzewnego: bezpośrednia kompresja i pośrednia kompresja. W metodzie kompresji bezpośredniej, ślimak podaje zrębki do komory, gdzie zostają one sprasowane pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze (około 1000 C). Ta metoda produkuje wysokiej jakości pellety, ale trwa dłużej niż metoda kompresji pośredniej, która została przyjęta przez większość dzisiejszych producentów.

W ostatnich latach przemysł pelletów drzewnych gwałtownie się rozwinął, ponieważ wzrosło zapotrzebowanie na paliwo z biomasy. Ponieważ pellety drzewne mogą być produkowane z każdego rodzaju drzewa lub materiału roślinnego, są one uważane za zasoby odnawialne, ponieważ szybko odrastają po zebraniu. Jeśli musisz kupić pellet Konin jest miastem, w którym możesz się zaopatrzyć w tyle pelletu, ile potrzebujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 20 =