Jakie urządzenia służą zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach?

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach stosuje się przeróżne rozwiązania, zarówno te montowane na stałe jak progi zwalniające, azyle drogowe czy lustra, jak i te doraźne. To właśnie tym drugim się tutaj przyjrzymy. Stosuje się je głównie w tymczasowej zmianie organizacji ruchu, przy remontach lub uszkodzeniach nawierzchni. Z powodzeniem możemy też w celu organizacji przestrzeni lub sposobu poruszania się samochodów na placach, parkingach, prywatnych drogach dojazdowych czy na terenie przedsiębiorstw. 

Zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego

Za pomocą uniwersalnych podstaw jesteśmy w stanie w dosłownie trzy minuty postawić dowolny znak drogowy lub informacyjny, nie potrzebujemy do tego wykopu. Lampy drogowe i światła ostrzegawcze mają bardzo szerokie zastosowanie, skutecznie mogą zwracać uwagę na tymczasowy znak, zmianę w organizacji ruchu lub sygnalizować, że zbliżamy się do przejścia dla pieszych. W postaci systemów dla ruchu wahadłowego potrafią one nawet stworzyć pełnoprawną, mobilną sygnalizację świetlną. Na https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego znajdziemy przeróżne urządzenia i akcesoria pozwalające na skuteczne poprawienie bezpieczeństwa na drodze.

Blokady parkingowe

Na pewno warto jeszcze wspomnieć o słupkach i pachołkach, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ich zastosowania. Do tej kategorii zaliczają się jednak blokady parkingowe, szczególnie przydatne przy posesji prywatnej w mieście. Mają one postać przytwierdzonego na stałe do podłoża, składanego słupka obudowanego metalową rurką w kształcie trójkąta ostrzegawczego. Montuje się je na środku miejsc parkingowych. Po postawieniu do pionu możemy zablokować je kłódką lub dedykowanym kluczem, zabezpieczymy się w ten sposób przed zajęciem naszego prywatnego miejsca. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =