Gdzie warto pojechać na narty?

Białe szaleństwo w Alpach

Od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych, a szczególnie narciarstwa, cieszą się kurorty alpejskie. Chociaż, Polacy upodobali sobie szczególnie, położone w niedalekiej odległości od granic naszego kraju, Alpy Austriackie, to z roku na rok rośnie liczba pasjonatów białego szaleństwa, którzy wybierają kurorty znajdujące się bardziej na południe od Austrii. Niewątpliwie, wartymi odwiedzin są alpejskie kurorty i ośrodki narciarskie leżące we Włoszech i Francji.

U podnóża Alp Francuskich

Les Orres jest niewielkim, aczkolwiek chętnie odwiedzanym przez turystów i entuzjastów sportów zimowych, kurortem leżącym we francuskich Alpach Wysokich. Les Orres jest zewsząd otoczone modrzewiowymi lasami, a niewątpliwym atutem w krajobrazie tej miejscowości jest bliskość okolonego Alpami, jeziora Serre-Ponçon. Ośrodek ten dysponuje ponad 100 kilometrami dobrze przygotowanych tras narciarskich o różnym poziomie zaawansowania. Świetnie odnajdą się tutaj zarówno profesjonaliści, jak i początkujący amatorzy narciarstwa. Nadto, kurort posiada wysoko rozwiniętą infrastrukturę hotelową, gastronomiczną oraz rozrywkową. Jest to idealne miejsce zarówno na świąteczny wypoczynek z rodziną, jak i zimowy wypad ze znajomymi.

W ziemi włoskiej

Livigno to urokliwe miasteczko, znajdujące się we włoskiej części Alp, przynależące administracyjnie do Lombardii. Dysponuje ono ponad 115 km tras zjazdowych oraz 40 km tras biegowych. Niewątpliwie, największym atutem Livigno jest panujący tutaj mikroklimat, pozwalający szusować po tutejszych trasach narciarskich od listopada aż do maja! Czas poświęcony na narty w Livigno z pewnością będzie trafną inwestycją. Bogata infrastruktur oraz zaplecze hotelowe, restauracyjne i usługowe przyciąga tutaj niezliczone rzesze turystów, nie tylko w okresie zimowym, lecz w ciągu całego roku. Dodatkowym atutem tego kurortu jest znajdująca się tutaj strefa bezcłowa, co pewnością zadowoli miłośników shoppingu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 1 =