Jak w bezpieczny sposób zmodyfikować swoje auto, aby zmienić jego wygląd i zwiększyć osiągi?

Jest wiele sposobów na ulepszenie swojego samochodu. Jednym z nich jest obniżenie zawieszenia. Może to zmienić walory wizualne pojazdu. Najważniejsze jest jednak, aby każda zmiana była bezpieczna dla kierującego i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa osiągów samochodu poprzez zwiększenie rozstawu osi i obniżenie zawieszenia

Pierwszą zaletą zastosowania sprężyn obniżających lub sportowego zawieszenia jest zwiększenie przyczepności do jezdni, co pozwala na łatwiejsze panowanie nad pojazdem podczas zakrętów. Kolejną korzyścią jest zmniejszenie oporów powietrza, co jest bardzo ważne podczas szybkiej jazdy. Bardziej sportowy wygląd to również duża zaleta takiego rozwiązania.

Wadą opuszczenia auta jest zmniejszenie komfortu jazdy, co spowodowane jest mniejszą amortyzacją zawieszenia. Gdy pojazd zostanie zbyt mocno obniżony niemożliwa staje się jazda po nierównościach, w pobliżu krawężników i progów zwalniających, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie i zatrzymanie się pojazdu na przeszkodzie. Podczas obniżania pojazdu, który będzie poruszał się po drodze należy więc pamiętać, aby nie przesadzić. Montaż sportowego zawieszenia do samochodu jest niemożliwy w samochodach typu SUV, offroad itp.

Kolejnym ciekawym sposobem na poprawienie właściwości jezdnych pojazdu jest montaż dystansów pod felgi. Ich zadaniem jest zwiększenie rozstawu kół. Pozwoli to na polepszenie przyczepności kół do podłoża. Na stronie https://eibach.pl/ można znaleźć wiele produktów do ulepszenia swojego samochodu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jeden =