Walory wody gazowanej

Woda jest istotną częścią naszego życia. Do wyboru mamy dwie podstawowe: gazowaną i niegazowaną, ale wybór jest znacznie większy, ponieważ w sklepach oferowane są średnio i niskozmineralizowane, nasycone minerałami albo smakowe. Które zatem wybrać i czym się różnią? Przyjrzyjmy się na początku wodzie gazowanej. Niewątpliwie posiada wiele walorów, o czym wielu zapomina, sugerując się powszechnym przekonaniem o jej szkodliwości.

Specjaliści przekonują, że dystrybutor z wodą gazowaną zawsze jest lepszym wyborem niż puszka słodkiego napoju. Po pierwsze nasycenie dwutlenkiem węgla powoduje, że szybciej gasi pragnienie. Ponadto musujące na języku bąbelki dają poczucie orzeźwienia, czego nie można osiągnąć w przypadku pozostałych rodzajów. Szczególnie polecana jest osobom intensywnie uprawiającym sport, ponieważ szybciej się wchłania i gwarantuje lepsze samopoczucie. Jaki jeszcze wpływ na organizm ma woda gazowana?

Łatwo dostępna i smaczna

Zanim przejdziemy do znaczenia wody dla funkcjonowania człowieka, trzeba podkreślić jej dużą dostępność, która również przekłada się na zalety. Można ją dostać nie tylko w detalicznej formie butelkowanej, ale także w urządzeniu, jakim jest dystrybutor wody Śląsk oferuje obie wersje.Co do dalszych zalet, to oczyszcza komórki ciała z nagromadzonych toksyn, a także jest mniej kaloryczna. Dotychczasowe badania pokazują, ze może być pomocna w leczeniu nadkwasoty żołądka czy infekcjach dróg moczowych. Dwutlenek węgla uczestniczy ponadto we wchłanianiu magnezu i wapnia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 17 =