Dlaczego warto pić kombuchę?

Kombucha to napój całkowicie naturalny. Jego prozdrowotne właściwości wykorzystywane są od wieków, przede wszystkim w medycynie naturalnej. Ostatnio, coraz chętniej używana jest także w produkcji kosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Z tego artykułu dowiemy się czym jest kombucha i jakie są jej właściwości zdrowotne.

Kombucha – czym jest?

Napój z kombuchy powstaje przy użyciu grzyba herbacianego, którego podstawowymi składowymi są specjalne kultury drożdży oraz bakterii. Jego wygląd nie jest zbyt estetyczny, gdyż ma on postać galaretowatej formy w kolorze kremowym. Aby sporządzić napój pełen właściwości prozdrowotnych, należy wspomnianego grzyba herbacianego dodać do posłodzonej herbaty i pozostawić na pewien okres, do momentu rozpoczęcia fermentacji. Oczywiście istnieje możliwość zakupienia kombuchy, tworzonej zgodnie z tradycją, przy użyciu rzemieślniczych metod. Chcąc zakupić lub przetestować ten napój, zwany także Świętą Herbatą, warto wyszukać Majestea w Ekogoods, gdzie znajdziemy szeroki wybór tego ypu napojów.

Właściwości zdrowotne kombuchy

Kombucha posiada wiele drogocennych składników. Są to przede wszystkim kwasy organiczne, witaminy z grupy B, składniki mineralne takie jak cynk, wapń, magnez, żelazo czy miedź i wiele innych. Z uwagi na swój skład, wykazuje właściwości prozdrowotne takie jak:

– działanie antyoksydacyjne,

– odbudowuje florę bakteryjną,

– wspomaga układ odpornościowy,

– wspiera pracę układu trawiennego,

– reguluje pracę nerek, a także pęcherza moczowego,

– wspomaga regenerację wątroby.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =