Jakie lampy montować w dużych wnętrzach?

Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego oświetlenia do wnętrz o dużej powierzchni, takich jak choćby salony czy pokoje dzienne. Miejsca te często bowiem służą nie tylko do odpoczynku, ale również spożywania posiłków, przyjmowania gości czy pracy. Dlatego należy zadbać o oświetlenie w nich zarówno strefy jadalnianej, jak i relaksacyjnej. Każda z nich wymaga zastosowania innego rodzaju lamp, które powinny się różnić pod względem rozmiaru oraz funkcji. Uniwersalnym wyborem są wyroby producenta Nowodvorski, słynącego z wysokiej jakości nowoczesnych opraw.

Pomysłowe rozwiązania dla każdego

W dużych przestrzeniach doskonale sprawdzają się lampy podłogowe, które dzięki mobilności można ustawiać w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb i okoliczności. W salonie najlepiej umiejscowić taki produkt w pobliżu sofy, bo to zazwyczaj w tym miejscu spędzamy najwięcej czasu. Decydując się na wybór konkretnej konstrukcji, warto zwracać szczególną uwagę na klosz – powinien on być wystarczająco duży, aby uchronić nas przed nadmierną dawką światła. Można się bez wahania zdecydować na wersję z abażuru lub metalową – są to rozwiązania stylowe, a jednocześnie bardzo praktyczne.

W pomieszczeniach o sporej powierzchni dobrze sprawdzają się też oprawy stołowe, ustawione na komodzie albo parapecie, ponieważ doskonale oświetlają ciemne miejsca i zakamarki. Oczywiście nie można również zapomnieć o żyrandolu sufitowym, będącym głównym źródłem światła. W ostatnim czasie modne są zwłaszcza kryształowe modele o pająkowatym kształcie, wyposażone w żarówki ledowe Azzardo, charakteryzujące się energooszczędnością oraz długowiecznością. Na https://elektromag.pl/pl/producer/Azzardo/30 można znaleźć je w różnych kształtach. Poza tym, w salonach i innych rozległych pomieszczeniach warto zamontować kinkiety na wysięgnikach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =