Polecamy

Co spakować na wyjazd w góry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując wyjazd w góry z całą rodziną, musimy pamiętać o wielu rzeczach. Każdy ma nieco inne potrzeby i chce zabrać ze sobą coś swojego. Dzieci kapryszą, by nie zapomnieć ich ulubionych zabawek i przytulanek. Mąż musi mieć ze sobą cały sprzęt elektroniczny, a małżonka nie może się obejść bez zestawu kosmetyków. To oczywiście nieco stereotypowe podejście, bo tak naprawdę ważne jest, by w górach było nam ciepło i komfortowo.

Niezbędne są czapki na zimę i to dla każdego członka rodziny. Nawet jeżeli na co dzień się ich nie nosi, to w górach są po prostu niezbędne. Silny wiatr i panujący mróz niemal na pewno doprowadzą do wychłodzenia organizmu, jeżeli nie założymy odpowiedniego nakrycia głowy. Te z dobrych materiałów można znaleźć np. na https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/menu/damskie/czapki/zimowe-930.html.

Ciepłe kurtki i spodnie to kolejny element ubioru, bez którego nie możemy wyjść na stok. Pamiętajmy, by nasze ubrania były możliwie lekkie i nie krępowały ruchów podczas jazdy na nartach. Przydadzą się też gogle oraz kaski ochronne, które są obowiązkowe dla dzieci, ale powinni je nosić także dorośli. Odpowiednie zabezpieczenie głowy to podstawa udanej nauki jazdy na nartach.

Wygodne buty

Trzeba także pamiętać o wygodnych butach. Na zewnątrz prawdopodobnie spędzać będziemy większość dnia, dlatego buty w żadnym wypadku nie mogą być ciasne. Powinny być za to ciepłe i solidne, by móc łatwiej przebijać się przez zaspy śnieżne. Jeżeli dotąd nie posiadamy takiego obuwia, rozważmy jego zakup choćby w sklepie internetowym. Dostawa trwa zaledwie kilka dni, a może uchronić nasze stopy przed zmarznięciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać leki, aby nie straciły swoich właściwości?
Jak przechowywać leki, aby nie straciły swoich właściwości?
Mnóstwo osób posiada w swoim domu lub mieszkaniu liczne leki – np. przeciwbólowe, odkażające, nasercowe, hormonalne, na żołądek czy na […]
Czy warto wynajmować kamerzystę na ślub i wesele
Czy warto wynajmować kamerzystę na ślub i wesele
Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w czasie którego para przysięga sobie miłość i wierność. Zdecydowanie jest to jedna z najpiękniejszych i […]
Rodzaje gzymsów elewacyjnych
Rodzaje gzymsów elewacyjnych
Każdy z nas pragnie zadbać o swój dom jak najlepiej. Z tego powodu wiele osób wydaje sporo pieniędzy, żeby nadać […]
Ostatnie wpisy