Co to są zestawy hydroforowe?

Zestawy hydroforowe są to urządzenia, które zapewniają nieustające dostawy wody w instalacji wodociągowej budynku i co ważne, przy stałym ciśnieniu. Mechanizm jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga ciągłej obsługi, co jest istotną zaletą. Gwarantują one odpowiednią ilość wody przy wymaganym ciśnieniu. Dzięki zestawom hydroforowym można także zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz oszczędnie gospodarować wodą. Z użyciem zestawu hydroforowego, sterowanie i monitorowanie sieci wodociągowej nie jest problematyczne. Urządzenie montuje się na odpowiednich konstrukcjach nośnych.

Zestawy hydroforowe mają bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być używane do tłoczenia wody między innymi w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, myjniach, stacjach uzdatniania wody, pompowniach osiedlowych, do wszelkich prac ogrodowych, do tłoczenia wody w rolnictwie oraz do innych celów.

Zazwyczaj zestawy hydroforowe składają się ze zbiornika ciśnieniowego na wodę, pompy tłoczącej oraz układu sterowania i zabezpieczeń. Zestaw może być wyposażony w kilka pomp tłoczących, co uzależnione jest od wymagań sieci. W zestawach z kilkoma pompami, jedna z nich jest przeważnie pompą rezerwową w przypadku awarii. Zestaw hydroforowy sprawdzi się zwłaszcza w miejscach, w których ciśnienie systemu wodno-kanalizacyjnego mogłoby nie spełniać wymogów i w efekcie nie zaspokajać oczekiwań użytkowników. Urządzenie oferuje także możliwość zaopatrywania się w wodę z własnej studni lub ze zbiorników bezciśnieniowych, np. z deszczówką.

Zestawy hydroforowe oraz zbiorniki hydroforowe (sprawdź: zbiorniki 5000l ) znajdziesz na przykład w sklepie internetowym HYPO.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 7 =