Polecamy

Odzież chroniąca przed utratą ciepła w wodzie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebywając długo w otwartej wodzie, jesteśmy narażeni na szereg nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Zwłaszcza, jeśli woda ma niską temperaturę, musimy bardzo uważać, żeby nie dopuścić do wychłodzenia organizmu. Nieodpowiednia odzież może dopuścić do skurczy mięśni, a nawet wstrząsu psychicznego oraz termicznego. Warto za wszelką cenę uniknąć wychłodzenia, co może doprowadzić do utonięcia.

Jaka odzież chroni przed wychłodzeniem ciała w wodzie?

Jeśli zamierzamy przebywać w chłodnej wodzie, musimy zadbać o odpowiednią odzież. Specjalny strój zabezpieczy przed utratą warstwy ciepłego powietrza pomiędzy skórą a odzieżą. Tworzy ona odpowiedni izolator.
Pianka neoprenowa to konieczny element dla każdego, kto zamierza uprawiać sport w wodzie oraz triathlon. Materiał, jakim jest neopren posiada bardzo cenione właściwości, które pozwalają utrzymać temperaturę ciała na stałym poziomie przez długi czas. Jest ona wręcz stworzona dla osób, które na co dzień zmagają się z falami na otwartej wodzie.

Obecnie pianki neoprenowe są już produkowane przez wiele firm. Oferta jest cały czas poszerzana oraz udoskonalana. Bardzo wiele krojów oraz wzorów oraz różna kolorystyka sprawiają, że każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

Podczas sportów wodnych bardzo dobrze sprawdzają się koszulki dakine wykonane z lycry. Jest to bardzo wygodna, szybkoschnąca odzież. Zapewnia ona bardzo dobry poziom wentylacji oraz ochronę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto tego typu ubrania są bardzo wygodne i nie krępują ruchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy firany w kuchni naprawdę tak mocno się brudzą?
Czy firany w kuchni naprawdę tak mocno się brudzą?
Kiedy urządzamy swoje mieszkanie, zastanawiamy się jak zrobić to mądrze i z klasą. To zupełnie naturalne, że chcemy mieszkać we […]
Biuro firmy – na podstawie jakich cech wybrać odpowiednią lokalizację
Biuro firmy – na podstawie jakich cech wybrać odpowiednią lokalizację
Odpowiednia lokalizacja biura ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale również potencjalnych klientów. Jest ono swego rodzaju […]
Jakie typu porady i pomoc prawną mogą otrzymać klienci kancelarii adwokackiej?
Jakie typu porady i pomoc prawną mogą otrzymać klienci kancelarii adwokackiej?
System prawny jest obecnie niezwykle skomplikowany, przez co osobom nieznającym się na przepisach lub nieuzupełniającym stale wiedzy na ich temat, […]
Ostatnie wpisy