Polecamy

Baterie w jakie powinno się wyposażyć swoją kuchnię

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to przestrzeń, w której spędzamy bardzo dużo czasu. Powinna być więc ona jak najbardziej funkcjonalna, aby gotowanie oraz inne czynności z tym związane stały się prawdziwą przyjemnością. Oprócz podstawowych sprzętów niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego zlewu oraz baterii, która przydaje się nie tylko podczas mycia naczyń.

Jak wybrać odpowiednią baterię kuchenną?

Baterie kuchenne podzielić można na kilka rodzajów, jeśli weźmiemy pod uwagę sposób ich montażu. Jednym z modeli są baterie naścienne, które montuje się bezpośrednio do instalacji wodnej. Wymagają one jednak dokładnego zaplanowania jej rozmieszczenia już na etapie tworzenia instalacji, dlatego stosowane są one dosyć rzadko. Najpopularniejsze są natomiast baterie stojące, które są bardzo łatwe w montażu. Można zamontować je w otworze w zlewozmywaku lub bezpośrednio na blacie. Pasują zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni, jak i tych, które urządzone są w klasycznym stylu. Baterie można także podzielić ze względu na ilość uchwytów, jakie posiadają. Wersje dwuuchwytowe są stosowane bardzo rzadko, ponieważ ustawienie idealnej temperatury jest dosyć trudno.

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się baterie jednouchwytowe, w przypadku których bardzo szybko można dostosować temperaturę oraz moc strumienia. Wybierając baterie trzeba także wrócić uwagę na rodzaj wylewki, jaką posiada dany model. Powinna ona być dopasowana do wielkości i kształtu zlewu w taki sposób, aby korzystanie z niej było komfortowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są zalety chodzenia do teatru?
Jakie są zalety chodzenia do teatru?
Teatr istnieje od tysięcy lat i do dziś ma się dobrze. Teatry to miejsca, w których ludzie chodzą oglądać występy […]
Jakie czynności i formy leczenia są realizowane przez całodobowe pogotowie okulistyczne?
Jakie czynności i formy leczenia są realizowane przez całodobowe pogotowie okulistyczne?
Całodobowe pogotowie okulistyczne zapewnia leczenie urazów oczu i ostrych chorób. Podstawową działalnością jest zapewnienie natychmiastowego leczenia pacjentom z nagłymi przypadkami […]
Jak dopasować płytki do wnętrza?
Jak dopasować płytki do wnętrza?
Płytki to od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością jako materiał do położenia zarówno na podłogę, jak i na ściany. […]
Ostatnie wpisy