Co spakować na wycieczkę pod namiot?

przygotujemy. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, nie musimy posiadać dużego doświadczenia. Decyzja o spędzeniu nocy na łonie natury może być nawet podjęta spontanicznie. Musimy jedynie zastosować się do podanych wskazówek.

Obrona przed wilgocią

Wilgoć jest największym wrogiem każdego obozowiska. Naszym najważniejszym zadaniem jest pilnowanie, aby wnętrze namiotu było suche. Podstawą naszego ekwipunku są nieprzemakalne ubrania, okrywające całe ciało. Wilgoci nie powinien przepuszczać również nasz plecak. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy jest wykonany z odpowiedniego materiału, pomyślmy o dodatkowym pokrowcu w razie deszczu. Równie ważna kwestia to buty, najlepiej trekkingowe, na grubej podeszwie. Jeżeli chodzi natomiast o wyposażenie namiotu, w większości przypadków nawet tanie śpiwory spełnią swoją rolę. Ich model dobierzmy jednak zgodnie z uśrednioną temperaturą panującą w nocy w miesiącu, w którym planujemy wycieczkę.

Dodatkowe źródła światła

Funkcjonowanie w ciemnościach, szczególnie w dzikim terenie, nie należy do przyjemności. Dlatego zawczasu powinniśmy zadbać o dodatkowe źródła światła. Latarka, w którą wyposażony jest nasz smartfon, nie wystarczy. W namiocie powinna znaleźć się przynajmniej jedna lampka, zasilana na baterie lub panel słoneczny. Doskonałym gadżetem są również latarki czołowe z wymiennymi bateriami. W zasięgu ręki zawsze warto mieć również zwykłą latarkę, najlepiej na korbkę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =