Polecamy

Co spakować na wycieczkę pod namiot?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

przygotujemy. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, nie musimy posiadać dużego doświadczenia. Decyzja o spędzeniu nocy na łonie natury może być nawet podjęta spontanicznie. Musimy jedynie zastosować się do podanych wskazówek.

Obrona przed wilgocią

Wilgoć jest największym wrogiem każdego obozowiska. Naszym najważniejszym zadaniem jest pilnowanie, aby wnętrze namiotu było suche. Podstawą naszego ekwipunku są nieprzemakalne ubrania, okrywające całe ciało. Wilgoci nie powinien przepuszczać również nasz plecak. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy jest wykonany z odpowiedniego materiału, pomyślmy o dodatkowym pokrowcu w razie deszczu. Równie ważna kwestia to buty, najlepiej trekkingowe, na grubej podeszwie. Jeżeli chodzi natomiast o wyposażenie namiotu, w większości przypadków nawet tanie śpiwory spełnią swoją rolę. Ich model dobierzmy jednak zgodnie z uśrednioną temperaturą panującą w nocy w miesiącu, w którym planujemy wycieczkę.

Dodatkowe źródła światła

Funkcjonowanie w ciemnościach, szczególnie w dzikim terenie, nie należy do przyjemności. Dlatego zawczasu powinniśmy zadbać o dodatkowe źródła światła. Latarka, w którą wyposażony jest nasz smartfon, nie wystarczy. W namiocie powinna znaleźć się przynajmniej jedna lampka, zasilana na baterie lub panel słoneczny. Doskonałym gadżetem są również latarki czołowe z wymiennymi bateriami. W zasięgu ręki zawsze warto mieć również zwykłą latarkę, najlepiej na korbkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej domeny internetowej?
Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej domeny internetowej?
Domena to nie tylko adres i nazwa strony internetowej. Daje ona także dostęp do oferty oraz usług firmy, a także […]
Jakie korzyści można odnieść biorąc samochód w leasing?
Jakie korzyści można odnieść biorąc samochód w leasing?
Leasing to umowa, zgodnie z którą leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania przez ustalony czas z określonych dóbr, takich jak […]
Co powinien posiadać każdy zapalony motocyklista?
Co powinien posiadać każdy zapalony motocyklista?
Motocykliści bardzo cenią sobie możliwość niezależności i swobodnego przemieszczania się po drogach publicznych na swoich dwukołowych pojazdach. Specjalnie dla tej […]
Ostatnie wpisy