Polecamy

W jaki sposób przygotowuje się susz do palenia?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Waporyzacja, czy też tradycyjny sposób palenia suszu wymaga odpowiedniego przygotowania, pozwalając w ten sposób wydobyć z niego wszystkie najcenniejsze substancje. Może się wydawać, że wystarczy włożyć susz do komory grzewczej waporyzatora lub skręcić jointa, by cieszyć się chwilą. Niekoniecznie. Prawidłowe przygotowanie suszu jest bardzo ważne. Nie tylko wpływa na wydajność palenia, ale również na doznania smakowe.

Bletki, waporyzatory, filtry, czyli niezbędne akcesoria

Zanim zaczniesz przygodę z paleniem, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które pomogą w prawidłowym przygotowaniu suszu, oraz przygotowaniu się do samego palenia. Jeśli decydujesz się na tradycyjne jointy, warto wybrać dobrej jakości bletki i pamiętać o zastosowaniu filtra – najlepiej węglowego, który zminimalizuje negatywne działanie substancji smolistych.

Inne ważne akcesoria to między innymi:

 • sitko do Bonga,
 • nabijarki papierosowe,
 • zapalniczki,
 • hermetyczne słoiczki do przechowywania suszu,
 • maszynki do skręcania bletek,
 • waporyzatory,
 • młynki.

Kupując akcesoria, korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i producentów. Nie są to tylko ładne i estetyczne dodatki, ale przede wszystkim praktyczne narzędzia, które sprawiają, że palenie staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne. Sitka do bonga gwarantują, że susz znajdujący się w cybuchu nie przeleci do bonga, z kolei maszynki do skręcania bletek umożliwią samodzielność w ich skręcaniu, co pozwala zaoszczędzić nieco gotówki. Równie istotne jest przechowywanie suszu w suchym miejscu, bez dostępu powietrza, dzięki czemu susz zachowa właściwości zarówno smakowe, jak i zdrowotne. Szeroka oferta sklepów online pozwala na zakupy bez konieczności wychodzenia z domu.

Owszem, możesz powiedzieć, że sto lat wcześniej nie używano tego wszystkiego, a i tak ludzie jakoś palili. Warto jednak zaopatrzyć się w coś nieco bardziej nowoczesnego, żeby ułatwić sobie życie.

O czym pamiętać przy skręcaniu jointa?

Korzystając z tradycyjnej metody palenia suszu lub w czasie waporyzacji należy zadbać o kilka elementów, które sprawią, że sam proces stanie się przyjemniejszy. Niezwykle istotnym, lecz wciąż niedocenianym etapem jest odpowiednie zmielenie lub rozkruszenie suszu. Dzięki temu w czasie palenia lub waporyzacji jeszcze efektywniej uwalniane są substancje aktywne, a palenie jest dużo wydajniejsze. Poza tym, inwestycja w dobrej jakości młynek szybko się zwróci.

Chociaż w tradycyjnym paleniu konsystencja suszu nie ma aż tak istotnego znaczenia, w czasie waporyzacji jest ona niemal równie ważna co wybór suszu. Rozmiar ziarna zmielonego suszu zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju waporyzatora. Dla waporyzatorów kondukcyjnych, które ogrzewają susz przez ścianki, efektywniejsze będzie mielenie na najdrobniejsze ziarna, niemalże na pyłek. Przy modelach konwekcyjnych, które ogrzewają susz strumieniem gorącego powietrza, lepszy okazuje się średniozmielony susz.

Warto zadbać również o to, żeby susz nie uległ zawilgoceniu i był całkowicie suchy, wówczas palenie będzie dużo przyjemniejsze, o czym szerzej przeczytasz na: https://vaporshop.pl/pl/39-lufki.

Różnorodność suszu, duży wybór smakowy

Smak suszu w głównej mierze zależy od rodzaju wybranej rośliny. Do wyboru są w 100% legalne susze CBD, pozyskiwane z konopii siewnych, które nie zawierają więcej niż 0.2% psychoaktywnego THC. Jakość suszu wynika przede wszystkim z rodzaju uprawy (najlepsza jest uprawa indoor oraz greenhouse). Dodatkowo, istnieje wiele odmian, takich jak chociażby: Sour Diesel Auto, Blue Cheese Auto, Super Silver, Moby Dick. Każda różni się intensywnością smaku i zapachu, lepkością żywicy, intensywnością “fazy”, a także możliwością wybrania sposobu uprawy. Większość z odmian to klasyczne hybrydy, które łączą co najlepsze z każdego gatunku.

Dla prawdziwych koneserów konopi wiele firm przygotowuje specjalnie aromatyzowane susze konopne, które mogą występować w smakach:

 • gumy balonowej,
 • truskawki,
 • cytryny,
 • ananasa,
 • pomarańczy.

Różnorodne atrakcje smakowe gwarantują nowy poziom przeżyć i skutecznie urozmaicają sesje.

ABV – mały bonus na koniec

ABV (z ang. Already Been Vaped) oznacza susz już po waporyzacji, który zawiera resztkę kannabinoidów, zazwyczaj 20-50% początkowej wartości tych związków. W przypadku waporyzatorów susz pod wpływem temperatury zmienia kolor z zielonego na brązowy, wysycha i traci swój zapach; jeśli chodzi o tradycyjne palenie – powstaje zwykły popiół. Dodatkowo, przy paleniu zwykłego jointa przyswajanych jest jedynie około 30% kannabinoidów. Odzyskanie kannabinoidów z ABV pozwala wykorzystać w stu procentach to, co konopie mają najlepszego w sobie. Korzystanie z waporyzatora pozwala wykorzystać ABV w przyswajalnej formie drogą pokarmową. Jednak pamiętaj, że substancje przyjmowane w pokarmie potrzebują nieco więcej czasu na działanie; zazwyczaj jest to około dwóch godzin.

A zatem wybierz swój ulubiony susz, dobrze go zmiel i ciesz się wspaniałymi efektami – czy to tradycyjnego jointa czy też sesji waporyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalne miejsca do organizacji wesela
Niebanalne miejsca do organizacji wesela
Organizacja wesela nie należy do łatwych zadań. Trzeba przecież zająć się tyloma sprawami. Najważniejsza rzecz to miejsce, gdzie odbędzie się […]
Gdzie naprawić kserokopiarkę?
Gdzie naprawić kserokopiarkę?
Kserokopiarka jest bardzo specyficznym urządzeniem, które potrzebne jest w wielu biurach. Żeby taki sprzęt mógł funkcjonować jak najdłużej, jego właściciel […]
Meble w stylu industrialnym, czyli jakie?
Meble w stylu industrialnym, czyli jakie?
Styl industrialny posiada wielu zwolenników. Otwarta przestrzeń, nawiązanie do fabrycznych hali, światło, cegła, metal i drewno. Do tego subtelne dodatki […]
Ostatnie wpisy