Polecamy

Wygodne biuro w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie obecnych czasów, gdzie rynek pracy częściowo przeniósł się w zacisza domowe, stajemy przed zadaniem urządzania pracowniczej przestrzeni. Nie zawsze wystarczy posiadać stół i krzesło. Długie godziny przed komputerem, ciągłe przebywanie w tej samej przestrzeni, często konieczne telekonferencje ze współpracownikami sprawiają, że musimy sami, świadomie zadbać o odpowiednie miejsce dla produktywnej i przyjemnej pracy.

Wygodne, czyli ergonomiczne

Najlepiej wyznaczmy osobne miejsce dedykowane dla pracy zdalnej — może to być cały pokój lub kąt w salonie czy sypialni. Zwróćmy uwagę na ergonomię biurka i krzesła — powinny zapewnić nam odpowiedni kąt nachylenia patrzenia na monitor, odpowiednią odległość oczu od ekranu, a krzesło powinno wspomagać proste plecy podczas siedzenia. Przedmioty, które często używamy, powinny być zawsze pod ręką, ale niekoniecznie na wierzchu. Pomocne przy organizacji przestrzeni do pracy może być biurko z szufladami, w którym przechowamy najpotrzebniejsze rzeczy, a które nie będą zakłócały przestrzeni już po godzinach pracy.

Miejsce na odpoczynek

Planując domowe biuro, pomyślmy też o przerwach w trakcie pracy, które często są konieczne, aby zachować wysoką produktywność, motywację i balans. Zastanówmy się, gdzie mógłby stanąć fotel wypoczynkowy. Lekka zmiana miejsca już może sprawić pewne odświeżenie. Być może niektóre rozmowy telefoniczne można wykonać w fotelu, odchodząc od monitora na ten czas. Pamiętajmy, że wyznaczenie osobnej przestrzeni dla pracy i na czas prywatny może okazać się nieocenioną pomocą w zachowaniu work-life balance.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty na wiosnę
Buty na wiosnę
Gdy wiosenna aura zbliża się coraz większymi krokami, w sklepach obuwniczych możemy znaleźć letnią kolekcję butów dla kobiet. Wśród nich […]
Co warto wiedzieć o gadżetach erotycznych?
Co warto wiedzieć o gadżetach erotycznych?
Gadżety i zabawki erotyczne z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność – nie tylko wśród singli, ale […]
Niezbędne sprzęty do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej – co musi znaleźć się na wyposażeniu studia?
Niezbędne sprzęty do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej – co musi znaleźć się na wyposażeniu studia?
Sesja zdjęciowa to znakomity pomysł dla osób, które pragną posiadać zdjęcia wizerunkowe, reklamowe, modowe, biznesowe lub grupowe charakteryzujące się wysoką […]
Ostatnie wpisy