Jak wykonać w domu pedicure?

Doskonale wypielęgnowane stopy dodają kobiecemu wizerunkowi atrakcyjności i poprawiają pewność siebie. Niestety wiele pań nie ma czasu lub pieniędzy, aby regularnie odwiedzać profesjonalny salon kosmetyczny. W takiej sytuacji zalecanym rozwiązaniem jest wykonanie pedicure w domowym zaciszu – wystarczy jedynie posiadać kilka niezbędnych narzędzi, preparatów i akcesoriów. Nie można też zapomnieć o tak istotnej kwestii jak dezynfekcja narzędzi. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w specjalną wanienkę sterylizacyjną z zamykaną pokrywą.

Malowanie to końcowy etap 

Pierwszym krokiem do wykonania w domu pedicure powinno być bardzo dokładne usunięcie z paznokci starej warstwy lakieru za pomocą zmywacza. Następnie można przystąpić do nadania paznokciom pożądanego kształtu pilnikiem, nie zapominając przy okazji o wypolerowaniu płytek. Trzeci etap polega na zmiękczeniu skóry poprzez kilkunastominutowe wymoczenie stóp w wodzie o letniej temperaturze – koniecznie z dodatkiem mydła, soli morskiej i oliwki (ewentualnie specjalnego preparatu ze sklepu).

Pożądanym zwieńczeniem tego procesu jest osuszenie stóp ręcznikiem i wyeliminowanie zrogowaciałego naskórka z użyciem tarki oraz delikatnego peelingu. W tym przypadku sprawdzi się też umiejętnie zastosowana frezarka. Później trzeba jeszcze posmarować skórki płynem zmiękczającym i wyciąć je delikatnie patyczkiem lub cążkami, a na koniec pomalować paznokcie wybranym lakierem, pamiętając o uprzednim nałożeniu bazy podkładowej i zabezpieczeniu efektu finalnego topem nawierzchniowym. Dodajmy, że wszelkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji stóp posiada w swojej ofercie mnóstwo internetowych sklepów kosmetycznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiem =