Wanna czy prysznic – na co postawić?

Łazienka jest miejscem, w którym codziennie spędzamy bardzo dużo czasu. Pomieszczenie to wymaga przeprowadzenia remontu co kilka lat, który na celu ma odświeżeniu jej wyglądu oraz zmianę aranżacji. Wiele osób, które planują remont, zastanawia się czy lepszym wyborem będzie montaż wanny czy prysznica. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba poznać wszystkie wady oraz zalety jednego i drugiego rozwiązania.

Co lepiej sprawdzi się w łazience – wanna czy prysznic?

W pierwszej kolejności pod uwagę wziąć trzeba metraż naszej łazienki. Jeśli jest ona sporych rozmiarów można zdecydować się na zamontowanie w niej wanny. Prysznic natomiast idealnie sprawdzi się w małych łazienkach, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota.

Prysznic pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo zużywa on zdecydowanie mniej wody niż wanna oraz kąpiel pod nim trwa krócej, dlatego warto wziąć to pod uwagę, gdy w naszym domu lub mieszkaniu mieszka kilkoro domowników. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach za wodę, a także może zapobiec kolejkom do łazienki.

Wanna z kolei pozwala się skutecznie zrelaksować oraz wyciszyć po ciężkim dniu. W pomieszczeniu, w którym się ona znajduje, można stworzyć namiastkę domowego SPA. Jeśli więc lubimy długie kąpiele, w naszej łazience zdecydowanie powinna stanąć przestronna wanna. Prysznic z kolei jest świetnym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych, w których mieszkają starsze lub niepełnosprawne osoby. Nowoczesne brodziki do łazienek można bowiem zamontować bezpośrednio pod płytkami, dzięki czemu umycie się w takiej konstrukcji nie sprawi żadnego problemu nawet osobie z ograniczoną mobilnością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dwanaście =