Jak prać ubranka dla dzieci?

Ubranka dziecięce potrzebują właściwej pielęgnacji, ponieważ na co dzień mają kontakt z delikatną skórą dziecka, która jest o wiele cieńsza niż u dorosłego. Płyny oraz proszki, w których prana jest odzież maluchów musi być specjalnie przeznaczona do tego celu. Pomoże zapobiec to powstawaniu różnego rodzaju podrażnień oraz uczuleń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt do prania dziecięcych ubrań?

Skóra dziecka do 3. roku życia nieustannie się rozwija i nie posiada jeszcze odpowiedniej warstwy ochronnej. Sprawia to, że w jej głąb mogą bez problemu przenikać bakterie, wirusy oraz inne drobnoustroje. Produkty przeznaczone do prania dziecięcych ubranek powinny zawierać jak najmniejszą ilość drażniącej chemii. Proszek, płyn do prania oraz płukania powinien posiadać właściwości hipoalergiczne, a także niezbędne atesty i certyfikaty, które świadczą o ich bezpieczeństwie i oznaczają, że zostały przebadane pod kątem dermatologicznym.

Warto zwrócić także uwagę na to, czy nie zawierają w swoim składzie szkodliwych fosforanów. Wrzucając do pralki ubranka dziecięce, nie powinno mieszać się ich z innymi elementami garderoby pozostałych domowników. Dzianiny dla dzieci trzeba prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Jeśli pralka posiada specjalny program przystosowany do prania tego rodzaju ubrań warto z niego skorzystać. Jeśli posiadają one spore zabrudzenia można wcześniej je namoczyć w odplamiaczu przeznaczonym dla dziecięcej garderoby, co pomoże w ich szybszym i skuteczniejszym usunięciu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =