Poufność informacji – co należy wiedzieć wybierając się do adwokata?

Chcąc skorzystać z pomocy adwokata, trzeba pamiętać o właściwej współpracy. Przede wszystkim ważne jest zbudowanie z nim dobrej relacji, opartej na zaufaniu. Takiej osobie trzeba bowiem przekazać dużo poufnych informacji, które mają ułatwić rozpoznanie konkretnej sprawy oraz dostosowanie odpowiedniego rozwiązania problemu.

Konieczna jest tutaj absolutna szczerość, gdyż ewentualne kłamstwo mogłoby działać na naszą niekorzyść. Warto pamiętać, że w takim przypadku funkcjonuje tajemnica adwokacka, która stanowi podstawę wykonywania tego zawodu i zapewnia usługobiorcom całkowite bezpieczeństwo. Na czym to polega?

Spotkanie z adwokatem, a poufność informacji

Udając się do podmiotu takiego jak przykładowo https://konsorcjumadwokatow.com/ lub kontaktując się z pracującą w nim osobą, jesteśmy uczestnikami poufnego spotkania. Oznacza to, że wszelkie informacje, w tym te zawarte w dostarczonej dokumentacji, są przedmiotem wymiany tylko i wyłącznie pomiędzy nami, a adwokatem. Obowiązuje go jednocześnie tajemnica, ustanowiona przez odpowiednie zapisy Kodeksu etyki prawnej. Tym samym wszystko to, co zostanie mu przekazane, zostaje przez niego zachowane i służy jedynie do prowadzenia konkretnych działań związanych z pomocą.

O bezpieczeństwo można być również spokojnym, jeśli chodzi o pozostałą kadrę kancelarii. Cały personel współpracujący z adwokatem jest zobowiązany do takiego samego postępowania. Wszystkie dane powiązane z nami, jako klientami, nie mogą być wydane na zewnątrz. Chcąc skorzystać zatem z pomocy prawnej, warto wyzbyć się obaw i pamiętać, że to co mu powiemy, pozostanie w sekrecie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =