Polecamy

Czym się cechują kotły SAS na pellet?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kotły na pellet to kotły na paliwo stałe, wykorzystujące pellet drzewny (specjalnie przygotowane wióry drzewne). Kotły tego rodzaju dostosowane są do ogrzewania wody wykorzystywanej w c.o. i mogą być stosowane w budynkach o bardzo różnorodnym metrażu.

Ekologiczne rozwiązanie z ekologicznym materiałem grzewczym

Kotły SAS na pellet, jak już zostało wspomniane we wstępie, wykorzystują pellet drzewny do wytwarzania energii grzewczej.  Dzięki temu należą do kategorii ekologicznych systemów ogrzewania: drewno używane do tworzenia pelletu jest bowiem surowcem odnawialnym.

Co więcej, dzięki spalaniu drewna wysokiej jakości, a także za sprawą odpowiednio przygotowanej technologii, kotły SAS dostępne na stronie https://www.hydro-energia.pl/pl/c/SAS/106 cechują się bardzo niską emisją gazów. Również dzięki temu są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Ekonomiczne i bardzo wydajne

Wielu osobom wydaje się, że drewno jest mało kalorycznym paliwem, które nie pozwala na uzyskiwanie dobrych wyników spalania – a co za tym idzie, wytwarza małą ilość ciepła. Jednak wcale nie musi tak być!

Drewno może być doskonałym źródłem ciepła, co udowadniają prezentowane przez nas kotły SAS. Wystarczy, że piece na pellet przygotowane są w odpowiedni sposób, powodujący czerpanie jak największej ilości energii ze spalanego pelletu oraz optymalne podgrzewanie wody c.o. W ten sposób uzyskiwane jest wydajne ogrzewanie, które pociąga za sobą niskie koszty utrzymania, eksploatacji, a także montażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co się bawić z dzieckiem?
W co się bawić z dzieckiem?
Wielu rodziców często nie ma pomysłu albo czasu na to, by bawić się z dzieckiem, dlatego, aby je czymś zająć, […]
Automatyka bram przemysłowych – kiedy warto w nią zainwestować?
Automatyka bram przemysłowych – kiedy warto w nią zainwestować?
Bramy to podstawowym element każdego ogrodzenia na posesji. Ich zastosowanie jest oczywiste i raczej nie trzeba go tłumaczyć, ale z […]
Chłodnica – jak zapewnić jej dobre działanie?
Chłodnica – jak zapewnić jej dobre działanie?
Aby silnik spalinowy dobrze pracował, musi oddawać nadmiar ciepła. Sposób, w jaki jednostki benzynowe i diesla spalają paliwo, powoduje bowiem […]
Ostatnie wpisy