Ubiór na czas żeglugi – w jakim odczujemy odpowiedni komfort?

Z każdym rokiem w Polsce wzrasta ilość miłośników żeglarstwa. Przed wypłynięciem w rejs warto zweryfikować stan techniczny jednostki pływającej oraz zadbać o odpowiedni ubiór. Strój nowoczesnego żeglarza powinien być wygodny, komfortowy i zapewniać ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

Żeglowanie w okresie letnim

Podstawę wyposażenia każdego żeglarza stanowi t-shirt żeglarski lub koszulka polo. W sprzedaży dostępne są modele w różnych kolorach i wzorach przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Osoby zainteresowane kolekcją specjalistycznej odzieży żeglarskiej mogą odwiedzić witrynę https://www.szopeneria.pl/pl/c/Koszulki/452 i zapoznać się asortymentem znajdującym się w ofercie sklepu. Komfortowe żeglowania podczas pięknej, słonecznej pogody zapewnią również szorty i spodenki kąpielowe wytworzone z szybkoschnących materiałów. 

Rejsy podczas sztormowej pogody

Podczas żeglugi w gorszych warunkach atmosferycznych odpowiedni komfort zapewnią sztormiaki. Są to kurtki oraz spodnie wykonane z materiałów o wyjątkowych właściwościach. Dwustronna membrana nie tylko chroni przed wilgocią, wiatrem i zimnem, ale dodatkowo skutecznie odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz. Tego rodzaju odzież funkcyjna pomaga utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała i komfort termiczny. Żeglarze powinny również zaopatrzyć się w nowoczesną bieliznę termoaktywną, która dokładnie przylega do ciała i chroni organizm przed wychłodzeniem. Podczas niepogody przydać mogą się także żeglarskie bluzy, polary oraz swetry.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziewięć =