Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonię?

Lato to najlepszy czas na odpoczynek. Urlop w pracy dla dorosłych i wolne od szkoły dla uczniów. To czas, na który każde dziecko czeka z utęsknieniem. Czas, gdy może całymi dniami bawić się, grać w piłkę i choć na chwilę uciec od codziennych obowiązków. Warto pomyśleć jak zaplanować mu ten okres, gdyż całe dwa miesiące bez żadnego planu, może skończyć się nadmiarem stresu dla rodziców oraz dzieci.

Kolonie to niezwykły sposób na udane wakacje. Wyjazd zawsze jest wyczekiwany, choć najmłodsi mogą się go nieco obawiać. Dziecko na koloniach ma wielką szansę zobaczyć choćby niewielki kawałek świata i wiele się nauczyć.

Najważniejszym zadaniem dzieci na koloniach, mimo stałej opieki, jest nauka większej samodzielności oraz poszanowania dla pieniędzy. Każde z nich przecież dostaje niewielką kwotę na dodatkowe wydatki. Tą umiejętność muszą wykształcić w taki sposób, by nie zabrakło im funduszy zbyt wcześnie, co pozwoli im każdego dnia cieszyć się z jakiejś nowej zabawki, słodyczy, czy innych sklepowych pyszności. Także samodzielnie muszą dokonywać wielu wyborów, choć zawsze podporządkowani pod nadzór opiekuna. Mają więcej swobody i tylko od nich samych zależy, w jaki sposób ją spożytkują. To doskonała lekcja dla każdego malucha, który jeszcze niewiele wie o życiu i cały czas dostaje od niego nową lekcję.

Kolonie to także czas niezwykłej zabawy, poznania nowych osób, o których długo się nie zapomni, nawiązania trwałych znajomości, chodzenia po górach lub plażowania i morskich kąpieli, których brak w rodzimym mieście. To nigdy nie zapomniana przygoda, w którą warto zainwestować, by uprzyjemnić wakacje swojego podopiecznego.

Jeden komentarz

  1. Takie kolonie to super opcja, ja moich dwóch urwisów wysłam latem i w ferie ! 🙂 odpocząć można i z mężem romantyczne kolacyjki jeść 🙂 polecam wszystkim rodzicom:D

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 8 =