Polecamy

Rower trekkingowy – czym się charakteryzuje ten typ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rowery trekkingowe nie są zjawiskiem nowym. Istnieją od wielu lat, a ich popularność nie wykazuje oznak abstynencji. Wzrost popularności jazdy na rowerze jako aktywności spowodował, że więcej osób szuka różnych typów rowerów, które mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Rowery trekkingowe to podkategoria kategorii rowerów ogólnych. Są przeznaczone przede wszystkim do jazdy turystycznej i długodystansowej, ale mogą być również używane do dojazdów do pracy.

Te pojazdy dwukołowe mają kilka cech, które odróżniają je od innych typów rowerów:

Wysokość siedziska 

Wysokość siedziska w rowerach trekkingowych jest zazwyczaj wyższa niż w innych typach rowerów, ponieważ trzeba mieć możliwość łatwego dosięgnięcia ziemi podczas postoju. Rowery trekkingowe mają również większy rozstaw osi niż inne typy rowerów, dzięki czemu mogą unieść większy ciężar bez uczucia braku równowagi lub niestabilności.

Materiał ramy 

Rowery trekkingowe są często wykonane ze stali lub aluminium, ponieważ materiały te są mocne, ale na tyle lekkie, że rower nie będzie zbyt ciężki przy pełnym obciążeniu.

Hamulce  

Rowerzyści trekkingowi zazwyczaj używają hamulców tarczowych, ponieważ lepiej zatrzymują się w mokrych warunkach niż hamulce obręczowe, które nie działają dobrze w mokrych warunkach lub gdy obręcze są pokryte błotem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są trendy w dekorowaniu wnętrz?
Jakie są trendy w dekorowaniu wnętrz?
Ciepłe kolory i maksymalizm Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, w ostatnich latach królował minimalizm. Obecnie zaczyna się odchodzić od tego […]
Czy ubrania z recyklingu mogą być ładne i wygodne?
Czy ubrania z recyklingu mogą być ładne i wygodne?
Ekologia to modny i bardzo potrzebny obecnie temat. Ziemia, która jest eksploatowana przez ludzi do granic możliwości, ewidentnie potrzebuje szybkiej […]
Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?
Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?
Otaczanie się porządkiem dobrze wpływa nie tylko na nasze samopoczucie ale i zdolności organizacyjne. Gdy dookoła nas panuje ład, łatwiej […]
Ostatnie wpisy