Terapia manualna – co warto wiedzieć?

Terapia manualna to szeroki termin, który obejmuje wiele technik stosowanych w leczeniu bólu układu mięśniowo-szkieletowego.

Terapia manualna jest często stosowana obok innych terapii, takich jak ćwiczenia i rozciąganie. Może być stosowana w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń, w tym skurczów mięśni, bólu pleców, bólu szyi i wielu innych.

Terapia manualna obejmuje techniki takie jak:

Masaż 

Masaż polega na stosowaniu nacisku za pomocą rąk lub innych części ciała, aby manipulować głębszymi warstwami mięśni i tkanki łącznej. Wykazano, że poprawia on przepływ krwi i zmniejsza stan zapalny w organizmie.

Hydroterapia 

Wykorzystanie dysz wodnych lub wanien z hydromasażem w celu pobudzenia krążenia i rozluźnienia napiętych mięśni; tlenoterapia hiperbaryczna – oddychanie czystym tlenem pod ciśnieniem w celu wspomagania leczenia; dry needling – wykorzystanie drobnych igieł do stymulacji określonych nerwów kontrolujących skurcz mięśni.

Taping

Taping polega na użyciu pasków taśmy do przyłożenia siły do mięśni, ścięgien lub więzadeł w celu zmodyfikowania ich pozycji lub długości. Może to pomóc w złagodzeniu bólu poprzez zmniejszenie napięcia na wrażliwych strukturach w ciele.

Rozciąganie 

Rozciąganie polega na przykładaniu delikatnej siły do stawu w celu zwiększenia jego zakresu ruchu. Może to poprawić elastyczność, zmniejszyć sztywność i złagodzić ból spowodowany napięciem mięśni lub stanem zapalnym wokół stawów.

Jeśli chcesz skorzystać z takich możliwości, to terapia manualna Łomianki, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 9 =