Jak dostać dofinansowanie do instalacji systemu fotowoltaicznego?

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju popularność paneli fotowoltaicznych, które przekształcają energię słoneczną w prąd. Wynika to przede wszystkim z możliwości pozyskania całkiem sporego dofinansowania do całej inwestycji, pokrywającego w ogromnej mierze koszt zakupu systemu. Środki pieniężne na ten cel są dostępne w ramach kilku dużych programów unijnych. 

Sporządzenie projektu to wymóg konieczny

Instalacja fotowoltaiczna posiada mnóstwo zalet, a do najważniejszych zaliczamy: brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne, możliwość uniezależnienia się od nieustannego wzrostu cen energii elektrycznej, bezobsługowość (wystarczy włączyć system), a także ponadprzeciętną żywotność wynoszącą od 25 do nawet 35 lat. Wszystko to powoduje, że użytkowanie paneli staje się niezwykle opłacalne. Co prawda nie zawsze pokrywają one całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd, ale przeważnie jest to około 90% rocznych kosztów. Ewentualne nadwyżki energii oddawane do sieci można natomiast bez większego problemu odzyskać od zakładu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wiele przydatnych informacji na ten temat można znaleźć na https://silesiasolar.pl/finansowanie/.

Dofinansowanie na fotowoltaikę otrzymamy na szczeblu regionalnym – przede wszystkim w Urzędzie Gminy. Środki pochodzą z takich programów unijnych, jak choćby Mój Prąd i Czyste Powietrze. Niezbędne jest jedynie wypełnienie stosownego formularza oraz przygotowanie projektu zawierającego schemat instalacji, jej opis, parametry techniczne oraz ogólny kosztorys. Jeśli interesują nas wydajne systemy fotowoltaiczne Katowice to miasto, w którym działa kilka firm specjalizujących się w ich sprzedaży i montażu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =