Najciekawsze planszówki na zimowe wieczory

Granie w gry planszowe nie tylko dostarcza rozrywki, ale jednocześnie rozwija myślenie strategiczne oraz logiczne spojrzenie na obecną sytuację. Oto kilka tytułów, które zapewnią wiele godzin rozrywki, dla całej rodziny. 

7 Cudów Świata

Jest to tytuł, który idealnie pokazuje, że gry planszowe mogą być jednocześnie bardzo zaawansowane i łatwe do zrozumienia. 7 Cudów Świata stawia na możliwości. Ilość ścieżek, działań i strategii które mogą doprowadzić nas do zwycięstwa jest ogromna. A gracz który w przedostatniej rundzie wydaje się być najsłabszy, może trzymać w rękawie asy, którymi całkowicie odwróci bieg gry. Jest to tytuł opierający się głównie o karty. Inni gracze mają wgląd w to, co posiadamy, dzięki temu, mamy możliwość dostosowania się do sytuacji naszych przeciwników. 

Carcassonne

Tytuł ten, zebrał ogromną ilość nagród. Na rynku dostępnych jest wiele dodatków oraz edycji specjalnych. Rozgrywka polega nabudowaniu wspólnej mapy tak, by jak najwięcej punktów zebrać dla siebie i nie dzielić się nimi z przeciwnikiem. Każda gra w Carcassonne wygląda zupełnie inaczej. Tytuł ten wymaga jednak dużego stołu, ponieważ zbudowana mapa jest dość dużych rozmiarów.

Dixit

Bardzo przyjemna, zabawna gra towarzyska. Polega ona na odgadywaniu, co inny gracz miał na myśli, wypowiadając słowo kluczowe. Nie wymaga ogromnego skupienia, ale powoduje wiele dyskusji i śmiechu. Największą zaletą Dixita są karty, ozdobione bardzo ciekawymi, wesołymi rysunkami, które zapełnione są treścią. Dzięki temu, ilość skojarzeń, które mogą budzić jest bardzo duża. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =