Jak stworzyć komfortową przestrzeń w domu dla swojego kota?

Koty to bardzo wymagające stworzenia, więc osoby mające je w domu muszą dbać o ich komfort. Ogólna zasada jest taka, że zwierzak sam wybiera sobie ulubione miejsca, w których spędza czas i mogą to być najróżniejsze lokalizacje – kanapa czy łóżka, ale też szafa, parapet czy… blat w kuchni. Warto też zadbać, by kociak miał typowo swoje miejsca i wyposażyć je w akcesoria, które zapewnią mu wygodę. Na co warto postawić?

Nie tylko legowisko

Niezbędne jest oczywiście zaopatrzenie się w kocie legowisko – domek czy leżankę. Nawet jeśli zwierzak ma w zwyczaju spać w całkiem innym miejscu czy na przykład z opiekunem, musi mieć swój kąt, do którego schowa się na przykład w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa czy odrobiny samotności.

W sprzedaży można też znaleźć wiele atrakcyjnych siedzisk dla kotów, które pozwolą im cieszyć się wygodą oraz atrakcyjnym sposobem spędzania czasu. Są to nie tylko drapaki z półkami i domkami, ale też specjalne półki dla kotów, które można umieszczać w różnych miejscach, siedziska na parapet czy nawet hamaki. Wybór któregoś z takich akcesoriów na pewno uszczęśliwi zwierzaka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =