Polecamy

Pellet – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety to rodzaj paliwa drzewnego, które można stosować w otwartym kominku lub piecu opalanym drewnem. Wykonane są ze sprasowanych trocin i mają wysoką wartość energetyczną.

Pellety powstają poprzez sprasowanie trocin w małe granulki o średnicy 2-3mm. W przeciwieństwie do węgla, który powstaje w wyniku ogrzewania materiałów bogatych w węgiel przy braku tlenu, paliwo w postaci peletów powstaje w wyniku najpierw podgrzania drewna do wysokiej temperatury, a następnie gwałtownego schłodzenia go pod ciśnieniem. W wyniku tego procesu powstaje gęsty materiał o niższej zawartości wilgoci niż zwykłe polana czy zrębki, co sprawia, że spalanie jest bardziej efektywne.

Wydajność

Pellety spalają się znacznie wydajniej niż polana, a nawet niektóre rodzaje zrębków. Produkują znacznie mniej dymu i popiołu niż inne paliwa, co czyni je idealnymi do stosowania w mniejszych piecach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na spalanie dużych kłód lub zrębków.

Czystość

Pellety nie zawierają kory ani liści jak inne rodzaje zrębków, więc nie pozostawiają po sobie bałaganu, gdy używasz ich w swoim piecu. Spalają się również bardzo czysto, wytwarzając znacznie mniej dymu niż inne rodzaje paliwa – szczególnie jeśli używasz pieca elektrycznego lub gazowego zamiast otwartego kominka lub palnika na drewno. Oznacza to, że można je stosować wewnątrz pomieszczeń, nie powodując żadnych problemów dla sąsiadów lub innych osób, które mogą być dotknięte dymem wydobywającym się przez ich komin.

Jeśli chcesz nabyć to paliwo, to pellet Kielce, jest miastem, w którym go łatwo kupisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
SEO – co to jest ? iCEA wie i dlatego kolekcjonuje pozytywne opinie klientów
SEO – co to jest ? iCEA wie i dlatego kolekcjonuje pozytywne opinie klientów
Grupa iCEA stawia na pozytywne relacje z klientami! Grupa iCEA jest liderem na rynku usług związanych ze świadomym budowaniem wizerunku […]
Jaka powinna być pościel dla dziecka?
Jaka powinna być pościel dla dziecka?
Komfort, szczególnie podczas snu, jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wybierając pościel powinniśmy kierować się kilkoma czynnikami, które decydują […]
Jakie są największe trudności w logistyce?
Jakie są największe trudności w logistyce?
To pytanie, które może zadać sobie zarówno nowicjusz , jak i ktoś, kto jest w tej dziedzinie od lat. Jest […]
Ostatnie wpisy