Jakie zabawki kupić dziecku by mogło się prawidłowo rozwijać?

Bawić i uczyć

Świeżo upieczeni rodzice często zmagają się z pytaniem: Jakie zabawki dla dziecka kupić, aby mogło się prawidło rozwijać? U kilkumiesięcznego dziecka dobrym wyborem będą zabawki zmuszające do ruchu. Kolorowe misie i roboty śpiewające skoczne piosenki, przy których pociecha żwawo będzie poruszać nóżkami i rączkami. Miniaturowe instrumenty poza różnorodnymi melodiami sprawiają że dziecko porusza paluszkami co skutecznie wpływa na rozwój. Zanim rodzice zauważą maluch zacznie łapać kredki i długopisy, tym samym tworząc swoje pierwsze obrazy. Najlepiej wtedy przygotować młodemu artyście miejsce i narzędzia do tworzenia.

W momencie skończenia 3 lat dobrze jest spędzać z dzieckiem czas na świeżym powietrzu. Zaopatrzyć młodego odkrywce w zabawki, które zmuszą do logicznego myślenia, takie jak: klocki, puzzle, wiaderko na piasek i foremki. Sprawi to że maluszek stanie się ciekawy, będzie próbował odkrywać kolejne zagadki otaczającego go świata. Wspólne zabawy w grupie rówieśników warto wspomóc specjalnymi zestawami zagadek dotyczącymi natury. Warto przygotować się na pierwsze zainteresowania dziecka.

W wieku 6 lat i więcej dziecko będzie wybierać swoje pierwsze hobby. Świetnym pomysłem będzie zaopatrzenie go w zestawy młodego chemika, bardziej skomplikowane klocki do tworzenia mechanicznych konstrukcji lub ciekawe warsztaty do przygotowywania ozdób. Nauczy to młodą osobę sumienności i kreatywności. Warto w tym wieku pomyśleć o pierwszych książkach, oczywiście odpowiednio dobranych do wieku dziecka. Nie musi od początku czytać od deski do deski, jednak dobrym pomysłem jest zapoznanie dziecka z literkami i cyferkami. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 10 =