Iniekcja ciśnieniowa w osuszaniu budynków — co warto o niej wiedzieć?

Firmy zajmujące się profesjonalnym osuszaniem budynków chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć iniekcję ciśnieniową. Ta dość popularna technika ma bowiem wiele zalet dla firm i ich klientów. Sprawdź, co warto wiedzieć o osuszaniu budynków metodą iniekcji ciśnieniowej.

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja ciśnieniowa jest uznawana za inwazyjną technikę osuszania budynku, ponieważ do jej przeprowadzenia jest konieczna ingerencja w mur. W przypadku usług ze strony https://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-cennik/ oznacza to w pierwszej kolejności przygotowanie ściany. Następnie wywierca się w niej specjalne otwory, w których pod ciśnieniem umieszczany jest specjalnie dobrany płyn uszczelniający.

Kiedy zdecydować się na tę metodę?

Choć metoda iniekcji ciśnieniowej jest naprawdę skutecznym sposobem na osuszanie budynku, to nie zawsze może być zastosowana. Z usług firmy Kaiser One można skorzystać w przypadku kapilarnego podciągania wilgoci w murach. Co ciekawe, iniekcja ciśnieniowa może sprawdzić się nawet w przypadku grubych murów wykonanych z większości popularnych surowców, czyli np. betonu, kamienia i cegły.

Zalety iniekcji ciśnieniowej

Ta metoda zyskuje na popularności z powodu swoich licznych zalet. Dzięki iniekcji ciśnieniowej ingerencja w ścianę jest stosunkowo niewielka i nie dotyczy konstrukcji budynku. Może też być przeprowadzona bez względu na poziom zawilgocenia ścian. Na dodatek przeszkodą nie jest nawet spora grubość murów. Niewątpliwym plusem iniekcji ciśnieniowej są też natychmiastowe efekty i wysoka skuteczność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =