Jakie witaminy warto suplementować przez cały rok?

Witaminy są niezbędnym elementem zdrowej diety. Pomagają one Twojemu organizmowi funkcjonować w najlepszy sposób poprzez dostarczanie mu składników odżywczych, których potrzebuje do wykonywania normalnych procesów.

Istnieje szereg witamin i minerałów, których uzupełnianie jest ważne przez cały rok. Oto kilka najważniejszych z nich:

Witamina D

Ta witamina może być trudna do uzyskania z samej żywności, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy światło słoneczne jest ograniczone. Jej suplementacja jest często zalecana dla tych, którzy nie spędzają wystarczająco dużo czasu na zewnątrz lub którzy mieszkają w obszarach, gdzie ekspozycja na światło słoneczne jest ograniczona. Wykazano, że witamina D pomaga zapobiegać rakowi, chorobom serca i innym chorobom przewlekłym.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Są to niezbędne kwasy, których nasz organizm nie może produkować samodzielnie i muszą być pozyskiwane poprzez dietę lub suplementację. Wykazano, że kwasy omega-3 zmniejszają stan zapalny, poprawiają funkcjonowanie mózgu i pomagają zapobiegać między innymi chorobom serca. Są one szczególnie ważne dla dzieci, których mózgi wciąż się rozwijają, a także dla osób starszych, które mają tendencję do utraty tych kwasów w wyniku procesów starzenia się.

Multiwitaminy/minerały z antyoksydantami

Antyoksydanty to substancje zwalczające wolne rodniki, które uszkadzają komórki i powodują choroby. Suplementy antyoksydacyjne Primabiotic.pl mogą zapewnić ochronę przed stresem oksydacyjnym poprzez aktywację komórkowych systemów obronnych przed wolnymi rodnikami. Suplement multiwitaminowy/mineralny zawierający co najmniej dwa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + piętnaście =