Polecamy

Jak kupić mieszkanie bez pośrednika?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęcie decyzji o kupnie własnego mieszkania to bardzo ważna decyzja. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór formy kupna tj.

 • czy kupić mieszkanie bezpośrednio u sprzedawcy,
 • czy też kupić mieszkanie za pośrednictwem agencji.

  Przy założeniu, że kupujemy przez agencję należy liczyć się z dodatkowym kosztem w formie prowizji. Prowizja może wynosić nawet kilka procent co przy cenie mieszkania staje się ogromną sumą na którą trzeba pracować wiele miesięcy. Co prawda niektóre agencje oferują kupno mieszkania bez prowizji, ale wtedy większa prowizję płaci sprzedający co podbija cenę mieszkania.

  W związku z powyższym warto zastanowić się nad kupnem z rynku mieszkania bez pośrednika.

  Ogłoszenia o sprzedaży są zarówno w Internecie, jak również umieszczane w formie ogłoszeń, ulotek na słupach reklamowych, klatkach, a nierzadko można zobaczyć duże reklamy na balkonach mieszkań. Jeżeli planujesz kupić mieszkanie w konkretnej lokalizacji wybranej już wcześniej można przejść się po okolicy i spróbować znaleźć ogłoszenie samodzielnie.

  Jednak w dobie Internetu najkorzystniej skorzystać z mnogości ogłoszeń pojawiających się na przeróżnych witrynach internetowych. Po odnalezieniu oferty należn sprawdzić czy mieszkanie posiada założoną księgę wieczystą i sprawdzić czy nie ma w niej wpisów. Jeżeli mieszkanie jest spółdzielcze to należy zażądać zaświadczenia o niezaleganiu w opłatach. Ważnym elementem w kupnie mieszkania jest wybranie odpowiedniego notariusza, najlepiej z polecenia kogoś kto już korzystał wcześniej z jego usług.

  Kupując samodzielnie mieszkanie można sporo zaoszczędzić, jednak przedsięwzięcie wymaga sporo wiedzy i zachowania ostrożności. Dlatego koniecznie wcześniej trzeba zapoznać się z możliwie jak największa ilością artykułów na ten temat.

  Artykuł napisany we współpracy z AzBudownictwo – nieruchomości Wrocław.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalne smaki liquidów – które z nich warto wypróbować?
Niebanalne smaki liquidów – które z nich warto wypróbować?
Papierosy elektroniczne od dłuższego już czasu cieszą się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. Stanowią one dość dobry zamiennik dla standardowych […]
Agregaty prądotwórcze – praktyczne rozwiązanie na czas budowy i nie tylko
Agregaty prądotwórcze – praktyczne rozwiązanie na czas budowy i nie tylko
Agregaty prądotwórcze to spalinowe urządzenia wytwarzające prąd, które mają zastosowanie w wielu sytuacjach. Najczęściej można spotkć je na placach budowy, […]
Matura i co dalej?
Matura i co dalej?
Matura jest momentem, w którym bardzo wielu młodych ludzi nie wie tak naprawdę do końca, co mają potem robić. Zakończenie […]
Ostatnie wpisy