Jakie są podstawowe akcesoria do wakeboardingu?

Wakeboarding to niezwykle emocjonujący sport wodny wymagający sporej koncentracji. Powstał z umiejętnego połączenia trzech innych dyscyplin, a mianowicie nart wodnych, śnieżnego snowboardingu oraz klasycznego surfingu. Polega na szusowaniu po tafli wody na specjalnej desce przy jednoczesnym trzymaniu się solidnej liny ciągniętej zazwyczaj przez łódź motorową (ewentualnie wyciąg). Aby uprawiać tę formę aktywności w pełni bezpiecznie, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w szereg niezbędnych akcesoriów.

Pamiętajmy o odpowiednim stroju

Kluczowym elementem wyposażenia każdego wakeboardzisty jest oczywiście deska. Musi być ona perfekcyjnie dostosowana pod względem rozmiaru do wagi, wzrostu oraz poziomu umiejętności użytkownika. Dla osób początkujących najlepiej nadaje się model o niemal całkowicie płaskim spodzie i pojedynczych finach zlokalizowanych zarówno z przodu, jak i z tyłu. Pozwala on bowiem na dosyć szybki start, łagodne pokonywanie zakrętów i stosunkowo łatwe wykonywanie obrotów. Z kolei osoby bardziej zaawansowane mogą z powodzeniem wybrać model z zaakcentowanymi tunelami, wyprofilowanym spodem oraz aż trzema finami umieszczonymi na obu końcach. Daje on szansę na precyzyjne poruszanie się po wodzie – łącznie z robieniem salt, dowolnych obrotów i wysokich skoków. Istotną rolę odgrywają ponadto wiązania. Wyróżniamy wersje otwarte (z widocznymi palcami stóp) i zamknięte (zabudowane). Oto pozostałe przydatne elementy ekwipunku:

– finy – nadają desce stabilność,

– pianka neoprenowa – kombinezon zapewniający optymalny komfort w trakcie szusowania po wodzie (cienki lub gruby, w zależności od pory roku); właśnie z tego względu warto się przyjrzeć się licznemu asortymentowi estetycznych egzemplarzy na witrynie sklepu online https://makanisurfshop.com/pianki-neoprenowe,

– kamizelka asekuracyjna – pełni funkcję ochronną,

– porządny kask.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =