Dermatolog – jakie zabiegi wykonuje?

Dermatolodzy to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Mogą zajmować się również problemami kosmetycznymi oraz wczesnym wykrywaniem nowotworów skóry. Najczęstsze warunki leczone przez dermatologów to trądzik, egzema, łuszczyca, brodawki, znamiona i rak skóry. Dermatolodzy są również przeszkoleni w rozpoznawaniu nowotworów skóry i leczą je za pomocą chirurgii lub innych technik.

Dermatolog może wykonywać takie procedury jak:

Leczenie trądziku

Trądzik jest powszechnym stanem, który dotyka większość ludzi w pewnym momencie ich życia. Dermatolog może przepisać leki doustne lub maści miejscowe w celu leczenia trądziku. W cięższych przypadkach może zalecić kurs izotretynoiny (lek doustny) lub terapię laserową.

Pielęgnacja ran 

Dermatolog może zostać wezwany do zarządzania ranami, takimi jak oparzenia, skaleczenia lub otarcia. Może on przepisać antybiotyki lub maści wspomagające gojenie.

Badania przesiewowe pod kątem raka skóry

Dermatolodzy używają specjalnych instrumentów do badania skóry pod kątem podejrzanych zmian (pieprzyków). Usuwają podejrzane znamiona poprzez operację lub zamrażają je za pomocą par ciekłego azotu, które niszczą tkankę bez uszkadzania otaczających ją zdrowych tkanek.

Leczenie łuszczycy 

Łuszczyca jest przewlekłym stanem charakteryzującym się czerwonymi łuszczącymi się łatami na skórze znanymi jako blaszki (łuszczyca). 

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to dermatologia Bydgoszcz, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =