Jakie wynikają korzyści z picia zielonej herbaty?

Herbata zielona to rodzaj herbaty, którą przygotowuje się z liści Camellia sinensis, które nie zostały poddane temu samemu procesowi więdnięcia i utleniania, jaki stosuje się przy produkcji herbat oolong, czarnych, białych i pu-erh. Zielona herbata powstała w Chinach za czasów dynastii Tang jako lek dla zamożnych. Od wieków cieszą się nią Chińczycy i Japończycy, którzy uważają ją za zdrowy napój.

Zielona herbata pomaga schudnąć

Picie zielonej herbaty może pomóc Ci schudnąć, ponieważ zawiera ona katechiny. Katechiny to naturalne przeciwutleniacze znajdujące się w zielonej herbacie, które jak wykazano, zwiększają metabolizm i spalają tłuszcz. Zielona herbata, która jest dostępna na stronie https://ha-herbatykawy.pl/, może pomóc Ci schudnąć, ponieważ zawiera galusan epigallokatechiny (EGCG), katechinę, która, jak wykazano, zwiększa metabolizm i spala tłuszcz. EGCG pomaga również zapobiegać wchłanianiu tłuszczu przez organizm.

Zielona herbata może zmniejszyć ryzyko chorób serca

Zielona herbata ma właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają stres oksydacyjny na naczyniach krwionośnych. Może to pomóc w zapobieganiu gromadzenia się płytki miażdżycowej, która prowadzi do chorób serca. Zielona herbata zwiększa również poziom tlenku azotu, który rozluźnia naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi w całym organizmie – nawet w mózgu! To może wyjaśniać, dlaczego zielona herbata wydaje się być skuteczna w zapobieganiu udarom mózgu, jak również w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =