Polecamy

Halogeny – doskonały zamiennik lamp we wnętrzu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie w domu to jeden z ważniejszych elementów wpływający na aranżację wnętrza. Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do tego, aby oprócz odpowiedniego oświetlenia pokoju, czy salonu pełniło ono także dodatkową funkcję – wizualną. W tej roli świetnie sprawdzają się nowoczesne i designerskie w swojej formie żarówki halogenowe. W jaki sposób ożywić nimi wnętrze i nadać mu wyjątkowego, nowoczesnego charakteru?

Do wnętrza w stylu industrialnym

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się duże halogenowe żarówki, przypominające te montowane dawniej w fabrykach. Często też są oprawione w metalowe stelaże. Ciekawie prezentują się zawieszone w rzędzie na różnych wysokościach. W tym wypadku największą ozdobą jest sama żarówka. Z powodzeniem zastępuje tradycyjną lampę. Nie trzeba się obawiać, że będzie dawała za mało światła. Swoją budową nie odbiega znacząco od tradycyjnej żarówki. Świeci zatem tak samo mocno, jak ona. Dzięki nowoczesnej technologii wystarcza na dłużej, zużywając przy tym nawet 30% mniej energii.

Równie ciekawie prezentują się w żyrandolach wykonanych z metalowych drucików, często w geometrycznych kształtach. Alternatywą dla halogenów może być żarówka LED, która także ciekawie się prezentuje, a do tego jest jeszcze bardziej energooszczędna.

W tradycyjnym wnętrzu

Halogeny to nie tylko rozwiązanie do nowoczesnych mieszkań. Stosowane są także w tych bardziej klasycznych aranżacjach. Sprawdzają się na przykład jako oświetlenie montowane w suficie podwieszanym w salonie, a nawet w łazience.

Do zadań specjalnych

Tego typu oświetlenie jest także niezwykle praktyczne w kuchni. Montowane do wiszących szafek, oświetla blat roboczy. Dzięki temu gotowanie jest przyjemne bez względu na porę dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zostać właścicielem psa?
Dlaczego warto zostać właścicielem psa?
Posiadanie psa to duża odpowiedzialność. Jest to jednak również jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie możesz zrobić. Korzyści z posiadania […]
Z jakich części składa się dźwig?
Z jakich części składa się dźwig?
Dźwigi są wykorzystywane w różnych branżach i zastosowaniach. Dźwigi występują w wielu rozmiarach, od bardzo małych (do użytku przy małych […]
Basen naziemny – co warto wiedzieć?
Basen naziemny – co warto wiedzieć?
Co to jest basen naziemny? Nad ziemią basen jest basen, który jest zbudowany na górze ziemi, a nie zatopione w […]
Ostatnie wpisy