Domki z drewna – cechy charakterystyczne

Domy drewniane są najbardziej popularne na świecie. Są ciepłe, przytulne i atrakcyjne. Ich główną cechą jest materiał, z którego są wykonane – drewno. Są nie tylko piękne, ale także praktyczne i przyjazne dla środowiska.

Główne cechy

Główną cechą domów drewnianych jest to, że mają dobry współczynnik izolacji termicznej – oznacza to, że nie pozwalają na utratę ciepła w zimie i nie wpuszczają zbyt wiele ciepła w lecie.
Kolejną zaletą domów drewnianych jest ich odporność na wilgoć i zawilgocenie – oznacza to, że mieszkając w domu z drewna będzie on chroniony przed rozkładem przez parę wodną lub wodę deszczową, które powodują gnicie drewna. Nie dzieje się tak w przypadku domów z betonu lub cegły, ponieważ te materiały wchłaniają wilgoć z powietrza i w rezultacie stają się cięższe.
Domy drewniane są również bardzo trwałe i mogą służyć przez dziesiątki lat. Realizacje takich domków znajdziesz na stronie https://www.domki-zbylut.pl/. Zwłaszcza, jeśli drewno jest zabezpieczone specjalnymi farbami, lakierami lub środkami konserwującymi.

Rodzaje drewnianych domków

Istnieją dwa główne rodzaje domów drewnianych: konstrukcja słupowo-ryglowa i konstrukcja balonowa. Konstrukcja słupowo-ryglowa wykorzystuje duże kawałki tarcicy (słupy) do podtrzymania dachu, podczas gdy konstrukcja balonowa wykorzystuje mniejsze kawałki (kołki). Konstrukcja słupowo-ryglowa jest droższa od balonowej, ponieważ wymaga użycia większej ilości materiałów, ale jest też solidniejsza i bardziej odporna na trzęsienia ziemi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =