Jak zacząć pracować bez znajomości języka?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy w Polsce jest znalezienie agencji tymczasowej, która pomoże Ci znaleźć pracę. Dobrą rzeczą w agencjach tymczasowych jest to, że zajmują się całą papierkową robotą i upewniają się, że dostaniesz wynagrodzenie na czas. Zapewniają również zakwaterowanie, które zazwyczaj jest lepsze niż to, które znalazłbyś w mieszkaniu na własną rękę.

Gdzie znajdę taką agencję?

Agencje tymczasowe można znaleźć w Internecie lub w ogłoszeniach. Przeglądając ogłoszenia online, staraj się znaleźć takie, które zostały zamieszczone niedawno (w ciągu ostatniego miesiąca). To pokazuje, że nadal przyjmują zgłoszenia, a nie tylko zbierają informacje do wykorzystania w przyszłości. Na takich portalach znajdziesz oferty pracy dla Ukraińców w Polsce.

Agencje tymczasowe nie są zbyt popularne na Ukrainie, ponieważ nie ma ich zarejestrowanych przez prawo. Większość z nich jest nielegalna, dlatego często nie płacą podatków i składek ubezpieczeniowych, a także nie płacą swoim pracownikom. Jeśli chcesz pracować przez agencję, upewnij się, że jest ona legalna i zapytaj, czy ma wszystkie niezbędne pozwolenia.

Agencje tymczasowe dostarczają pracowników do różnego rodzaju prac: od firm sprzątających po place budowy; od fabryk po magazyny; od hoteli po szpitale; od sklepów i kawiarni po biura i banki. Na Ukrainie i w Polsce jest wiele takich agencji, więc łatwo znaleźć taką w pobliżu miejsca zamieszkania lub miejsca, do którego planujemy się przeprowadzić.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dwadzieścia =