Jak zagospodarować dużą przestrzeń w ogrodzie?

Osoby posiadające obok domu rozległy ogród są prawdziwymi szczęściarzami. Miejsce takie idealnie nadaje się bowiem do wypoczynku i organizowania różnego rodzaju imprez pod gołym niebem dla rodziny oraz znajomych. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiednie zagospodarowanie całej przestrzeni – należy to zrobić w taki sposób, aby była w pełni funkcjonalna, a jednocześnie atrakcyjna pod względem wizualnym. Ciekawym pomysłem jest m.in. wybudowanie szklanej oranżerii z zadaszeniem. Jeśli interesują nas tego typu ogrody zimowe Wrocław to miasto, w którym działa profesjonalna firma zajmująca się ich montażem od podstaw.

Wyznaczenie stref to wymóg konieczny

Aranżując sporej wielkości ogród, trzeba najpierw koniecznie zadbać o wyodrębnienie w nim kilku stref – zwłaszcza roślinnej, jadalnianej, relaksacyjnej oraz zabawowej. Najlepiej wykorzystać do tego celu estetyczne płotki i przegrody wykonane z wikliny lub juty, ewentualnie pergole z kolorowymi pnączami. W części roślinnej powinny się znaleźć rabaty z kwiatami sezonowymi, krzewy ozdobne, drzewka owocowe oraz byliny. Nie obejdzie się tutaj również bez krótko przyciętej, idealnie wypielęgnowanej murawy trawiastej.

Z kolei w kąciku relaksacyjnym warto umieścić przede wszystkim wygodne meble wypoczynkowe w postaci lekkiej kanapy, foteli z miękkimi siedziskami, leżaków, hamaka i ławeczki. Dobrym rozwiązaniem jest też postawienie basenu rozporowego albo stelażowego, który zapewni ochłodę w upalne dni. Strefa jadalniana wymaga natomiast wyposażenia w stolik kawowy z praktycznym blatem, ergonomiczne krzesła, funkcjonalny grill (węglowy, gazowy, elektryczny lub murowany), a także opcjonalnie wędzarnię.

Na koniec pozostała jeszcze strefa zabawowa dla najmłodszych. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się takie elementy, jak huśtawka, piaskownica, trampolina, tunel czy drewniany domek z drabinkami. Oczywiście w rozległym ogrodzie nie może zabraknąć ozdobnych akcentów – np. oczka wodnego, fontanny, dekoracyjnych skrzyń, konstrukcji z kutego żelaza, karmników i stylowych lampionów. Dodatkowo dla zwiększenia funkcjonalności przestrzeni zaleca się wybudowanie obok domu szklanego ogrodu zimowego. Jeśli interesują nas piękne ogrody zimowe Warszawa to miasto, gdzie bez trudu znajdziemy firmę oferującą takie konstrukcje.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 7 =