Modne dekoracje okien

Okno spełnia nie tylko praktyczną funkcję, ale może być także świetną dekoracją wnętrza. Jego aranżacja powinna być spójna z całym wnętrzem i utrzymana w tym samym stylu. Dzięki niemu można w łatwy sposób odmienić wygląd całego pomieszczenia i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Sposoby na ciekawą aranżację okna

Jednym ze sposobów na oryginalną dekorację okien są zasłony w mocnych kolorach lub ciekawych wzorach, które świetnie odmienią całe wnętrze. Są doskonałym sposobem na szybkie odświeżenie wyglądu salonu lub sypialni. Mogę je skutecznie rozjaśnić lub nadać tajemniczego charakteru i stworzyć miejsce, które będzie zachęcało do relaksu. Kącik z zasłonami w modne motywy roślinne będzie idealnym miejscem na spędzenie czasu z dobra książką. Idealnie skomponują się z ciekawymi doniczkami, w których umieścimy ulubione kwiaty. Inną z metod na modną dekorację okna jest fantazyjne upięcie zasłon.

Aranżacja będzie prezentowała się niezwykle elegancko, jeśli zasłona będzie posiadała regularne fałdy lub kontrafałdy. Świetnie sprawdzają się one w przypadku grubszych, ale jednocześnie miękkich materiałów. Idealnie współgrają z klasycznymi i nowoczesnymi wnętrzami. Kolejnym sposobem na to, aby okno stało się efektowną dekoracją są rolety i żaluzje, które dodatkowo spełnią funkcję praktyczną i ochronią przed nadmierną ekspozycją na światło słoneczne. Drewniane żaluzje będą świetnym dodatkiem do wnętrza urządzonego w stylu naturalnym, ze stonowanymi kolorami, takimi jak beże, zielenie czy szarości. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + szesnaście =